banner851

banner614

ADLİYEYİ İNCELEYECEKLER

Düzce'nin de aralarında bulunduğu 20 pilot ilde yürütülen "mahkeme yönetim sisteminin güçlendirilmesi ortak projesi" kapsamında AB’li uzmanlar ve Adalet Bakanlığı’dan yetkililer Düzce'de incelemede bulunacak. heyet,projede neler yapıldığı ve yapılması gerektiği konularını masaya yatıracak.

banner619
Gündem 18.09.2013, 17:37
210
 ADLİYEYİ İNCELEYECEKLER

Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında Düzce'nin de aralarında bulunduğu 20 pilot ilde yürütülen "mahkeme yönetim sisteminin güçlendirilmesi ortak projesi" devam ediyor. Proje kapsamında AB’li uzmanlar ve Adalet Bakanlığı’dan yetkililer pilot adliyelerde incelemelerde bulunuyor. Bugün Yalova'da incelemelerde bulunan heyet yarın çalışmaları yerinde görmek için Düzce'ye gelecek.

Düzce adliyesini gezerek çalışmaları yerinde görecek olan heyet,projede neler yapıldığı ve yapılması gerektiği konularını masaya yatıracak.

vrupa Birliği ve Avrupa Konseyi'nin destek verdiği 5 milyon 500 bin euro
bütçe ayrılan ortak projede Düzce 21 pilot il arasında yer almıştı. "mahkeme yönetim sisteminin güçlendirilmesi ortak projesi" Avrupa Birliği ülkelerindeki uygulamaların göz önünde bulundurarak yargının iş yükünü azaltmak, yargılama sürelerini kısaltarak kişilerin adalet alanında daha etkin sonuçlar almalarını sağlamayı amaçlıyor.

Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)