banner851

banner955

AK PARTİ’DEN MHP’YE MİSİLLEME…

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen Düzce İl Genel Meclisi Toplantıları, uzun bir aranın ardından bugün başladı. Toplantıda, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP meclis üyeleri arasında İl Daimi Encümeni Üyesi Seçimleri’nde kriz yaşandı. AK Partili meclis üyeleri, geçtiğimiz ocak ayında yapılan komisyon seçimlerinde AK Parti adaylarına oy vermeyen MHP üyelerine misilleme yaparak komisyon seçimlerinde MHP’nin adayı İsmail Arsal’a oy vermedi. MHP’lilerin AK Partililerle çakışmasına neden olan bu tutumu, “MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu partisini Düzce’de yönetemez hale geldi.” şeklinde yorumlandı.

Gündem 08.06.2020, 13:52 08.06.2020, 14:03
2376
AK PARTİ’DEN MHP’YE MİSİLLEME…

Uzun bir aranın ardından bugün yeniden başlayan İl Genel Meclisi Toplantısı’nda, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP arasında ilginç anlar yaşandı. Geçtiğimiz ocak ayında yapılan Denetim Komisyonu toplantısında AK Parti’nin adaylarına oy vermeyen MHP’ye, bugün yapılan İl Daimi Meclis Üyesi seçimlerinde AK Parti’den misilleme geldi.Yapılan İl Daimi Üye Seçimleri’nde AK Partili meclis üyeleri,  MHP’nin adayı İsmail Arsal’a oy vermedi. MHP’li Akçakoca İl Genel Meclisi Üyesi Engin Özensel de AK Parti Meclis Üyelerinin bu tavrını protesto ederek, oy kullanmazken, bu durum “Ülke genelinde AK Parti ve MHP arasında devam eden Cumhur İttifakı yerelde uygulanmıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Çiğdem Günal “AK Parti Grubu olarak böyle bir karar aldık”

Konu ile ilgili Öncü Haber’e bilgi veren AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, AK Partili Meclis Üyelerinin İl Daimi Encümeni Seçimleri’nde MHP’nin adayını neden desteklemediklerini şu cümleler ile açıkladı:

“Geçtiğimiz şubat ayında yapılan Denetim Komisyonu seçimlerinde MHP’li meclis üyeleri bizim adaylarımıza oy vermedi. Bu nedenle geçtiğimiz cumartesi günü yaptığımız AK Parti Grup Toplantısı’nda böyle bir karar aldık. Bu kararı meclis üyelerimiz ile istişare ederek aldık.” 

Caboğlu MHP’yi yönetemez hale geldi

Bugün yapılan İl Genel Meclis Toplantısında AK Parti ve MHP arasında yaşanan kriz, ülke genelinde devam eden Cumhur İttifakı’na zarar verdiği yönünde yorumlandı. Toplantı öncesinde MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun MHP grubunu toplayıp toplamadığı merak konusu olurken, MHP Teşkilatları üzerinde etki kuramayan Caboğlu’na da tepkiler gelmeye devam ediyor. Capoğlu’nun MHP İl Başkanlığı’nda etkisiz olduğu yönünde gelen eleştiriler, aratarak devam ediyor.

Yorumlar (8)
Düzceli şahin 2 yıl önce
Capoglu seçimlerden önce kendi seçmenine türlü türlü entrikalar yaparken ilçe teşkilatlarınıda hallaç pamuğuna çevirmişti
Düzceli 2 yıl önce
Sizi yakından takip ediyoruz
Düzceyi gerçek düzceliler yönetmeli sizler değil.
Duzceli 2 yıl önce
Caboglu atanmiş bir baskandir..kongreler yakinda baslicak buyuk ihtimalle zaten gidecek..mhp nin encümenleri zaten orda koltugu bosuna isgal ediyorlar..gereksiz kisiler
Kamil 2 yıl önce
3 köyünü güdemeyecek şahıs il başkanı oldu,
Ulubey 2 yıl önce
Devletin bekası noktasında mücadele veren cumhur ittifakı, şer odaklarından gelen eleştirilere karşı kulakları tıkalıdır.
SİYASET 2 yıl önce
SİZ ÇOK MU YÖNETEBİLİYORSUNUZ ? AKPLİLER?
osman güner 2 yıl önce
hepiniz hala gücün şımarıklığıyla hareket ediyorsunuz bu haliniz millete hiç yabancı değil demukrat parti döneminden kopya çekmişsiniz liderini astıran karolardan hiçte farkınız yok yazık ancak size küfredip günaha girmem ammaaaa içimden bana kimse söğme diyemez bu kavgalarınızı çok sık duyar oldum aklınızı başınıza toplayın bu ülkede öyle bir güruh varki babanı astırır oğlunu vurdururda birde yine seni onurlandırır yakın geçmiş örneğiniz değilse vay halimize
Vatandas 2 yıl önce
Yerelde ittifakmi var bunu ak parti il baskani kendi agziyla soyledi gumusovada bi cuma gunu kahvehane ziyaretinde ittifak olsa duzce akparti teskliati gumusova bld baskaninin yapacaklarina kaymakamda dahil egel olamaz gumusovanin gelecegiyle oynaniyo uyandi halk artik
26
açık