banner851

banner955

AKBULUT BASINLA DALGA GEÇTİ

İl genel meclisinin Temmuz ayı toplantısının ilk birleşiminde meclis üyelerinin oy birliği ile dışarı çıkarılan basın mensupları, bugün aldıkları ortak kararla kamera ve fotoğraf makinalarını başkanlık kürsüsüne bırakarak yapılan sansürü kınadı. Salonu terk eden basın mensuplarına ise İGM Başkanı Şinasi Akbulut, “bizde zaten sizi içeri almayacaktık.” Dedi.

Gündem 02.07.2014, 11:26
133
AKBULUT BASINLA DALGA GEÇTİ

 

Kamuoyunu bilgilendirme ve gerçekleri kamuoyuyla paylaşma görevi olan basın, İl genel meclisinin Temmuz ayı toplantısının ortasında “imar” konularının görüşüleceği gerekçesiyle dışarı çıkarılmıştı.
Başkan vekili Selahattin Esen tarafından mecliste oy birliği ile alınan kararla apar topar dışarı çıkarılan basın mensupları bugün, meclis üyelerini kınadı.


Dün dışarı çıkarılan basın mensupları bugün toplantıya tepkisini koymak amacıyla geldi. Basın mensupları aldıkları ortak kararla kamera ve fotoğraf makinalarını başkanlık kürsüsü önüne koydu ve dün alınan kararı kınadıklarını belirttiler.


Bundan sonra meclis toplantılarını takip etmeyeceklerini söyleyerek salonu terk eden basın mensuplarının arkasından meclis başkanı Şinasi Akbulut ise, “Teşekkür ederiz arkadaşlar bizde zaten sizi içeri almayacaktık.” Dedi.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)