banner851

banner614

Alternatif Yollar Aranıyor!

banner619

İstanbul Caddesi'nin trafiğe kapatılması ile ilgili çalışma yaptıklarını açıklayan Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, caddenin kapatılması halinde kullanılacak alternatif yollara ilişkin planlamalar yapıldığını söyledi.

banner846
Gündem 15.12.2010, 20:13
199
Alternatif Yollar Aranıyor!
banner844

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Bayram, bugün yine Düzce sokaklarındaydı. Esnafla sohbet eden, sorun ve taleplerini dinleyen Bayram basın mensuplarına bir de önemli açıklama yaptı ve İstanbul Caddesi'nin trafiğe kapatılması ile ilgili çalışma yaptıklarını söyledi. Bayram; "İstanbul Caddesi'nin etrafında bulunan tüm sokakları da ele alarak bir çalışma yapacağız. Bu caddeyi trafiğe kapatmayı düşünüyoruz" dedi. İstanbul Caddesi'nin trafiğe kapatılması ile ilgili kesin bir tarih vermek için henüz erken olduğunu kaydeden Bayram, "İstanbul Caddesi'nin kapanma ihtimali bulunuyor. Bu hali ile kapatırsak olmaz. Bu yüzden çalışmalar yapıyoruz. Planlamalarımızı yapıyoruz. Bu caddeye bir çok sokak çıkıyor. Bu sokakları da ele alarak çalışmalar yapıyoruz. Bu caddede değişiklik yaparsak güzelleşecektir. Fakat buna karşın bir alternatif yol olması gerekiyor. Bu yüzden biz de planlamalarımıza devam ediyoruz. Biz bu yolu kapatınca cadde de büyük değişmeler olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden bu yol için planlamalarımız devam ediyor. Belki bu yolun tam ortasına bir tramvay koyabiliriz" dedi.

Asar Deresi üzerinde bulunan köprülerin değişeceğini ve peyzaj çalışması yapılacağını da açıklayan Bayram, ihaleisnin yapıldığını ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını söyledi. "Asar Deresi üzerinde önümüzdeki günlerde bazı çalışmalar yapacağız. Çalışmalarımız kapsamında Asar Deresi'nde bir çok güzel değişiklikler olacak. Köprülerimiz yenilenecek ve yaklaşık 2 metre eni olacak. Bununla ilgili bir ihale gerçekleştirdik. Çalışmalar yakın zamanda başlayacak. Ayrıca asar deresi boyunca bazı bölgelerde peyzaj çalışmalarımız olacak. Düzce'nin önemli bölgelerini kaplayan Asar deresinde ki bu çalışmalarımız en yakın zamanda başlayacak" dedi.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)