banner851

banner614

Araç sahiplerinden sızdırmazlık tepkisi

Araç sahipleri araç muayenelerini yaptırmak için gittikleri Makine Mühendisleri Odasından Sızdırmazlık raporu alamayınca isyan ettiler.

banner619
Gündem 28.01.2009, 14:01
192
Araç sahiplerinden sızdırmazlık tepkisi

1997 yılında başlayan araçların LPG’ye dönüştürülmesi furyasında araçlarına LPG taktıran araç sahipleri, özellikte Steyşın Vagon tipli araçlarının muayene işlemlerinde sorun yaşamaya başladılar. 2006 yılında çıkan bir kanun gereği araçlarda tadilat yapılması durumunda sızdırmazlık raporunun verilmemesi üzerine birçok araç sahibi mağdur durumda kaldı. Araç Ruhsatlarına LPG ibaresi işlenmiş olmasına rağmen, 2006 yılından sonra araç muayenesi için Makine Mühendisleri Odasından Sızdırmazlık raporu almaya giden araç sahipleri, LPG montajı esnasında söktürdükleri Benzin tankının yerine 12 litrelik bir benzin tankı ve Simit LPG tankı taktırmalarından dolayı sorun yaşamaya başladılar.

Araç ruhsatında LPG işlenmiş olmasına rağmen sızdırmazlık raporu alamayan Düzce’nin Gölyaka ilçesi Yazı Pınar köyünde ikamet eden Taner Makar aracına 2005 yılında LPG taktırdığını belirterek,” Ben aracıma LPG taktırdım. Ruhsatıma işlettim. 2006 yılında bir kanun çıkmış bu kanundan dolayı şu an aracımın muayenesini yaptıramıyorum. Bana git Bu tankı sök, yerine benzin tankını taktır ve LPG tankını bagajın üstene monta ettir diyorlar. Bu işlemin yapılması için tamirciler en az 300 TL. Para istiyor. Benim gibi bir sürü araç sahibi var aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Ruhsata işlenmiş LPG’li araç için yeniden değişiklik yapılmasından dolayı mağdur durumda kaldık.”dedi.

Yorumlar (0)