banner851

banner614

BAKAN AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan taşeron işçiler ile ilgili çok önemli son dakika açıklaması geldi. Sarıeroğlu, KİT'lerdeki yaklaşık 50 bin taşeron işçi için de ayrı bir çalışma yapılması kararını aldıklarını söyledi.

banner619
Gündem 16.01.2018, 18:03 16.01.2018, 19:15
4574

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu,  KİT'lerle ilgili yeni bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Basına kapalı AK Parti Grup Toplantısı'nda Bakan Sarıeroğlu taşeron düzenlemesi ile ilgili bilgi verdi.

50 BİN KİT İÇİN ÇALIŞMA YAPILMASI KARARI VERİLDİ
KHK ile çıkarılan taşeron düzenlemesine ilişkin milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Sarıeroğlu, KİT'lerdeki yaklaşık 50 bin taşeron işçi için de ayrı bir çalışma yapılması kararını aldıklarını açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA AÇIKLAMIŞTI
Farklı formüller bu konuda gündeme gelmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan da KİT'lerdeki taşeronlar ile ilgili çalışma yapılacağını söylemişti.

KİT NEDİR?
KİT, yani Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak adlandırılabilir. KİT'ler, devletin bir girişimci olarak iktisadi faaliyetlerde bulunmak üzere kurmuş olduğu işletmelerdir. Kamu işletmeciliği, gelir sağlama gibi mali amacın yanında, gelir dağılımına müdahale, ekonomide istikrar sağlama ve öncülük etme, geri kalmış yöreleri kalkındırma gibi ekonomik veya sosyal amaçların gerçekleştirilmesine de yönelik olabilir.

TCDD, Elektrik Üretim A.Ş., Türkiye Kömür İşletmeleri, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), DHMİ, gibi kurumlar KİT'lere örnektir. KİT'lerde sözleşmeli memur olarak çalışılabilir, yani KİT'lerde çalışanlar 657'li bir memur gibi haklara sahiptir. Bu nedenle taşeron işçi kapsamına girmiyorlar. (Kaynak:Milliyet)

 

Yorumlar (9)
1600 Asgari ücret.. 4 yıl önce
1600 tl neyinize yetmiyor.Kira 600 tl elektrik su 130 tl okul servisi 250 tl telefon 50 tl okul harclıkları günlük 2 tl tı okul giderleri tırı vırı 1100 tl .300 doğal gaz...sağlık haric daha.bakkal kasap yumurta ekmek de 500..tl.ee karttan birdahaki aya borçlu girdik..Daha neyimize yetm,iyor.
Duymuyormusunuz 4 yıl önce
4 gün önce TBMM önünde ''Evime emek götüremiyorum'' diyen vatandaşımız kendini yaktı. Dün de Bursa'da vatandaşımız ''Açım,işsizim'' diyerek soyundu.Ne olacak halimiz?
Herşey İYİ olacak 4 yıl önce
2019 seçim yılı.ya;15 senedir aldatıldık, ceğiz, cektir, caktır, bıktırdınız..Güneş doğdu. Ampüle ihtiyaç yok, vaatlere de karnımız tok. Yeter artık , İYİ lerin vakti geldi.
adsız hayalci 4 yıl önce
%1 oy alamayacak diyen arkadaş bu milletin tokadı sert ve umulmadık zamanda gelir.Geçmiş iktidarlar bunu yaşadı.Ayrıca %1 oy alamayacaklarıda yanına alıyo artık ampül özgüvende azalma var demekki.
mehmet 4 yıl önce
Allah sizingibilere görme kudreti versin inşAllah.Gerçi Cem uzan ın aldığı oy şunu gösterdi ;bu memlekette zekası bu seviyede olan bir kesim var maalesef,hiç artmaz,eksilmez.
ADSIZ EFENDİ 4 yıl önce
kardeş ampul çok yakıyor be.cebimizde kalan parada ampulün masrafına yetmiyor.sende biraz tasarruf et. sağlıcakla...
ADSIZ 4 yıl önce
HERSEY İYİ OLACAK ARKADAS HAYAL KURMA RAHMETLİ MUHSİN YAZICI OĞLU KADAR OY ALAMIYACAK GÜNEŞ HER ZAMAN DOĞAR AMPUL OLMADAN HAYAT OLMAZ 15 YILDIR HEP GÜNES DOĞUYOR SİZ KIYAMETE KADAR %1 OY ALAMAZSINIZ GECİN ÖNCE AMBLEMİNİZ NEYE BENZEDİĞİNİ ARAŞTIR
VATANDAŞ ADLI KİŞİ ALAHIN YARATTIĞIM YÜZE ÇİRKİN DEME HAKKIN YOK
vatandaş 4 yıl önce
ne çirkin bi kadın bu yaa . taşeron olsam kadroya geçmem
Alperen 4 yıl önce
Senide bir kadın Dünyaya getirdi bir aynaya bak Annen aklına gelecekmi bakalım sen neye benziyorsun insanım diye sokağa çıkma Annenin ve Ailendeki kadınların yüzüne bakma eger birazcık yüzün varsa...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın