banner851

banner614

BAKAN KOCA YERLİ AŞI İÇİN TARİH VERDİ

Fahrettin Koca, artan koronavirüs vakalarına ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda değerlendirmede bulundu. Koca; İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerdeki artışın neredeyse bütün ülkeye yayıldığını belirterek, ''Gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur'' dedi. Koronavirüs aşısına ilişkin de, ''Yıl bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim'' açıklamasını yaptı.

banner619
Gündem 18.11.2020, 11:31
1886
BAKAN KOCA YERLİ AŞI İÇİN TARİH VERDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuştu. Fahrettin Koca, artan koronavirüs vakalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamış olduğu yeni koronavirüs tedbirlerine de değinen Bakan Koca, gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmalarının kaçılmaz olduğunu belirterek ''İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artış trendi neredeyse bütün ülkeye yayılmış durumdadır'' ifadelerini kullandı.

YERLİ AŞI ÇALIŞMALARI

Hayatın kısa bir süre için sıkı tedbir altında olması gerektiğini vurgulayan Bakan Koca, umutla beklenen corona virüs aşısına ilişkin ''16 yerli aşıda biri klinik öncesi dönemi başarıyla tamamlayarak insan denemelerine başlamıştır. Bu yıl bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)