banner851

banner614

BAKANDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA UYARI!

banner619

81 İle Bilim Merkezleri Kuruluyor. Önce Büyükşehirlere ardından da tüm illere 5 yıl içinde bilim merkezleri açılacak. Bakan Ergün, belediye başkanlarının yaklaşan yerel seçimler öncesi bu projeyi fırsata çevirebileceğini söyleyerek, spor tesisleri ve yüzme havuzları kadar bilim merkezlerine de önem verilmesini istedi ve “ önem vermezseniz hata yaparsınız” dedi.

banner846
Gündem 13.04.2012, 10:41
124
BAKANDAN BELEDİYE BAŞKANLARINA UYARI!
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün TÜBİTAK Toplantı Salonunda 81 İle Bilim Merkezleri Kurulması Projesinin tanıtım toplantısında, Türkiye için geçmişin geçmişte kaldığını, ülkede artık dengelerin kurulduğunu ve geleceğin hesaplarının yapıldığını söyledi. Ergün: “İki yıl içerisinde tüm büyükşehirlerde,5 yıl içerisinde ise tüm illerimizde Bilim Merkezleri olacak Belediye başkanlarımız spor salonları ve yüzme havuzlarına verdikleri önem kadar bilim merkezlerine önem vermezse hata yaparlar” dedi.

Belediye başkanlarının yaklaşan yerel seçimler öncesinde Bilim Merkezleri projesini fırsata çevirebileceğini vurgulayan Bakan Ergün;”Belediye başkanlarımız spor salonları ve yüzme havuzlarına verdikleri önem kadar, bilim merkezlerine önem vermezse hata yaparlar. Kim elini çabuk tutarsa o önce yararlanacak. Alt yapı, bina ve çevre düzenlemesi sizden, işin teknik donanımı sağlamak bizden. Elini çabuk tutan projede öncelikli olacak. Bu iş topluma, gençliğe yapılabilecek en önemli işlerin başında geliyor.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)