banner851

banner955

BAKANLIK AÇIKLADI: YENİ DÖNEM BAŞLADI

Millî Eğitim Bakanlığından ehliyet alacak vatandaşlara sevindiren haber geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, motorlu taşıt sürücü kurslarından sertifika alanların ehliyet alım işlemlerinde zaman tasarrufu sağlayacak yeni bir uygulama başlatıldığı belirtildi.

Gündem 28.04.2022, 17:00
3463
BAKANLIK AÇIKLADI: YENİ DÖNEM BAŞLADI

3 milyon kişi sertifika aldı

Düzce ve Türkiye genelinde bulunan motorlu taşıt sürücü kurslarından yılda yaklaşık 3 milyon kişinin sertifika aldığı aktarılan açıklamada, sertifikaların, özel motorlu taşıt sürücü kursları tarafından düzenlenip, il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerince kontrol edildikten sonra imzalanarak kursiyerlere dağıtıldığı hatırlatıldı.

E-Devlet Kapısı Entegrasyonu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV AŞ tarafından ortaklaşa yürütülen 'Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetinin e-Devlet Kapısı Entegrasyonu' projesiyle işlemler artık çok daha kolay olacak. Bugün başlayan proje sayesinde kâğıt tasarrufu sağlanacak, imza için zaman kaybı yaşanmasının ve en önemlisi sahte sertifikalandırmanın önüne geçilmiş olacak."

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız