banner851

banner614

BAKANLIK SON NOKTAYI KOYDU

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, çok tartışılan cam filmi ile ilgili son sözü söyledi: “Cam filmi yasağı, tüm araçları ve camlara sonradan taktırılan tüm filmleri kapsıyor.”

banner846
Gündem 07.11.2017, 00:00 08.11.2017, 12:18
4601
banner844

Kamuoyunda günlerdir tartışılan, yasaklanmaması için eylem yapılan cam filmi konusuna Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı noktayı koydu.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. Maddesinde, "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır." hükmünün bulunduğu anımsatıldı.

"Cam filmi uygulanan araçlar terörde kullanılıyor"
Açıklamada, ülke sınırları içinde, yakın çevresinde gerçekleştirilen terör saldırıları ve bu saldırılarda cam filmi uygulanmış araçların etkin terör unsuru olarak kullanıldığına işaret edildi. Araçlarda cam filmi uygulamasında, genel emniyet ve asayişin sağlanmasında kolluk görevlilerine denetim güçlüğü çıkarması, ulusal güvenliğin sağlanması, güvenlik güçlerinde zaafiyetin oluşmaması ve can kaybı yaşanmaması noktasında, İçişleri Bakanlığıyla birlikte ilgili kamu kurumlarının söz konusu düzenlemeyi tekrar gözden geçirmesi mecburiyetinin doğduğu ifade edildi.

Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. maddesinin uygulanmaya devam etmesinin gerekli olduğu değerlendirmesine ulaşıldığı ve bu doğrultuda 21 Ekim 2017'de Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik değişikliği yayımlandığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Cam filmi hiçbir zaman serbest olmamıştır"
Cam filmiyle ilgili trafik denetimlerine ve cezai işlemlere yasal dayanak oluşturan, trafikteki tüm araçları kapsayan ve İçişleri Bakanlığınca yürütülen Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. maddesi ülkemizde öncelikle uygulanmakta olup, anılan madde gereğince araçlarda cam filmi uygulaması hiçbir zaman serbest olmamıştır.

"Yasak bütün araçları kapsıyor"
Cam filmi yasağı, tüm araçları ve camlara sonradan taktırılan tüm filmleri kapsıyor. Uygulamanın tek istisnası, fabrika çıkışlı 43R onaylı sürücünün arka kısmında kalan renkli camlara sahip araçlar.

Yorumlar (40)
düzceli 4 yıl önce
ya o işden evine ekmek getirenler ne olacak yanında en az üç kişi çalışan war elinieze vicdana koyun yada adamları güzel bir işe soksunlar bari gel 2019 secimi gel benzin mazot lpg fırladı leylimleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Esnaf 4 yıl önce
Belediyenin valiliğin resmi plakalı araçları dışında görevli olan araçlar bile flimli bırakın bu işleri artık son noktaya geldiniz bu millet daha soydurmaz kendini yediğimiz kazıklar yeter terör bahane kasa boş paralarin nerde olduğu belli
rfff 4 yıl önce
tüm araçları kapsıyor dedi yani meclis araçlarıda var sanırım
DÜZCELİ 4 yıl önce
HALKI SOYUP SOĞANA ÇEVİRDİNİZ 2019 AZKALDI
Bitti 4 yıl önce
Bu zamana kadar ak partiye vermediğim oy yoktu sabrım kalmadı benim gibi düşünen çok 2019 görüşeceğiz
oylar 4 yıl önce
akp ye :d
81 81 4 yıl önce
O zman kendi arabandakileride sök sayin bakan araçlarıniz simsiyah hepsi sokde bizde içinde kim var gorelim
Gecekondu 4 yıl önce
Genellikle terör saldırıları ticari araçlarla yapılıyor onlarda yasaklayalım kara çarşaf lular ne oldukları belli acaba bakan anlıyabiliyprmu bunların teröristmi vatandaş mı olduklarını ama ne gerek var kendı makam aracı filmli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın