banner851

banner614

BANKAMATİK ÇALIŞANLARA YOL GÖRÜNDÜ!

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, ‘bankamatik’ olarak tabir edilen belediyeye uğramadan maaş alan çalışanları kurumdan ayıklamakta kararlı… Özellikle toplantılara dahi katılmadan her ay hesaplarına para yatan belediye şirketlerinin yönetimindeki isimleri tespit eden Başkan Ay, 26 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul ile yönetim kurullarını değiştireceklerini söyledi.

banner846
Gündem 24.10.2017, 15:23 24.10.2017, 17:35
3342
banner844

Borçlarından dolayı sağlıklı ticaret yapamadığı için yaklaşık bir yıl önce sermayeleri arttırılan Düzce Belediyesi’nin şirketleri YEYPAŞ ve İNTAŞ’ın yönetim kurulunda yer alan fakat belediyeye uğramadan maaş aldıkları muhalefet partileri tarafından açıklanan 'bankamatik’ çalışanların sonu geldi.
Öncü Haber’e konuyla ilgili açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İNTAŞ ve YEYPAŞ’ta çalışmadan maaş alanlara yönelik atılacak adımlar hakkında ilk kez açıklamalarda bulundu.

Ay konu hakkında şöyle konuştu: “Şirketlerle ilgili Perşembe günü olağanüstü genel kurullar yapacağız. Orada düzenlemelerimiz olacak. Onun talimatını verdim. Belediye Meclisimiz bana yetki verdikten sonra şirketlerde yeniden yönetimleri oluşturacağız. İşleri daha ekonomik ve verimli olarak ihtiyaç duyulan faydalı olacak kişilerle çalışacağız.” dedi.

Şirketlerin yönetim kurullarında yer alan isimlerin Düzce Belediyesi’nden ‘avanta aylıklar’ aldığı hatta bazı personelin görevleri için Düzce’ye dahi gelmeden maaşa bağlandığı iddia edilmişti.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (28)
VATANDAŞ 4 yıl önce
esiin hanım bu ülkede tekel işçilerinin hiç uğramadan maaş aldıklarını kömür işletmelerine uğramadan para alanlar..kimmi yaptı süleyman demirel ve diğerleri..musluğu kim kesti.ERDOĞAN..tekel işçileri ayaklandı.A,B,C DEĞİL SORUN..AHLAK..
düzceli 4 yıl önce
dursun ay başkanım rabbim güzel hizmetler nasip etsin sana. kim ne derse desin sen adilane işlerini yapmaya ve düzceye hizmet etmeye başladıkça düzceliler seni bağrına basacaktır. sen bu iş layıkı ile yaparsın.
Vatandaş, 4 yıl önce
Gölyakalı olupta torpille düzce belediyesine girenler ne olacak
Denetime cvp veren ? 4 yıl önce
Hangi şöförün avukatlıgını yapıosan boş biz o şöförün kim ne ikinci işi ne hepsini biliyoruz beledıyede biliyor tamammı avukatı ;)
Park sorunu! 4 yıl önce
Zaten YEYPAŞ denilen şirketin park mafyalığından hiçbir farkı yok.Anayasal olarak yol kenarına park yapan araçtan para almak suçtur suç ! Ben vermedim vermiyorum insanımızda bilinçlensin...
Denetime cvp veren ? 4 yıl önce
Ben belgeli kınusurum iddaya dayalı degil beledıye şöförü olup artı ikinci işi yüz kızartıcı kişi var artı sicili baya kabarık boş konuşma;)
vatandaş 4 yıl önce
Bu zamana kadar iyi para yediler ...devleti dolandırmaktan bu zamana kadar haksız aldıkları paraları da faizi ile geri almaları gerekir ...bu sayede Belediye borcuna da katkı sağlanmış olur Başkan Ay 'a durulur...
Kul hakkı 4 yıl önce
Bu kadar kul hakkıyla yatacak yerleri varmı. Sebahat uçarda işten cikarilacakmi. Haketmediği halde meclis üyelerinden maaşlı çalışan gibi gösterilenler ne olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın