banner851

banner614

BARIŞ PINARINA YEREL GAZETECİLERDEN DESTEK

banner619

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Düzce Şube Başkanı Yavuz Çakar Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı için destek mesajı yayımladı.

banner846
Gündem 15.10.2019, 18:09 16.10.2019, 10:08
467
BARIŞ PINARINA YEREL GAZETECİLERDEN DESTEK
banner844

Yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi :“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur.
 
Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir. Barış Pınarı Harekâtı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.
 
Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtı’nda ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak birlik ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

Yorumlar (4)
Samimiyetsiz'e cevap 2 yıl önce
Sen kaç ay askerlik yaptık tansu çiller askerliği 4 ay uzatmıştı ben 15 ay diye gittim 19 ay askerlik yaptim sen kaç ay yaptin onu söyle de onu bilelim
öncü medya patronu 2 yıl önce
faruk türkseven de destek ise bu operasyona şehit ve gazi ailelerine 2 milyon tl bağışlasın öyle bedavadan vatanseverlik olmaz
Samimiyetsiz. 2 yıl önce
Anca mesajla destek olun. Çok işe yaradı şuan bu desteğiniz Allah razı olsun sizden.
M 2 yıl önce
Askerlerimiz icin bir findik kampanyasi baslatilabilir .hem moral olur hem vitamin olur.fidigim yok ama ureticiden 3 ve 5 kilo alip bagislamak isterim.