banner615

banner614

banner701

BAŞKAN DURU’DAN SERT AÇIKLAMALAR

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce Belediyesi’nin 2020 yılı bütçe görüşmelerinde AK Parti meclis üyelerinin oyları ile karara bağlanan zamları sert bir dille eleştirdi. Duru yapılan zamlar ile ilgili “İki ileri bir geri taktiği ile zamları görünmez kılmak AK Partinin genel zihniyetidir” ifadelerini kullandı.

Gündem 21.11.2019, 16:54 21.11.2019, 18:24
1007
banner785

 
 CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru yaptığı yazılı açıklamada, Düzce Belediyesi 2020 yılı bütçesinde ki zamları eleştirdi. İlhan Duru “Düzce Belediyesi 2020 yılı bütçesini  zamlar üzerine kuruyor” diyerek, bütçenin halkın cebindeki para ve cezalar üzerine kurulmaya çalışıldığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru’nun yaptığı yazılı açıklama şöyle:
 
“Düzce Belediyesi 2020 yılı bütçesini  zamlar üzerine kuruyor. Bütçe yılını fırsat bilerek, bir ailenin en temel gereksinimleri arasında yer alan su kullanım bedelleri başta olmak üzere, otobüs ücretleri ve daha birçok hizmete zam yaptı.
Bütçesini halkın cebindeki para ve cezalarla kurmaya çalışan Düzce Belediyesinin 'Gönül Belediyeciliğinden' yana esamesi okunmuyor.
Yapılan açıklamalarda zamlara gerekçe olarak yatırım ve işletme maliyetlerindeki artışlar gösteriliyor. Oysa, bütçeyi halkın cebindeki parayla oluşturmaya kalkanlar, elektrikten, doğalgaza ve diğer zorunlu giderlere yapılan yüzde 60'lara varacak kadar yapılan zamları görmezden geliyorlar. Bir verip üç alarak halkın cebindeki parayı vakumlayan, iki ileri bir geri taktiği ile zamları görünmez kılmak AK partinin genel zihniyetidir.
Ancak bilmelisiniz ki; bu zam zulmüne kılıf bulamazsınız. Düzce halkı sizin siyasi cambazlıklarınızın farkındadır. Türkiye'nin ekonomik şartları içinde halkımızın alım gücü giderek düşmektedir. Hiç kimse bu gerçekleri gözardı etmemelidir. Ayrıca, Düzce belediyesinin, kendilerinin söylediği gibi mali krizin temel nedeni yine kendi partilerinin yönetim anlayışından kaynaklandığını cümle alem bilmektedir.”
 


CHP MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ YENİLENDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru yaptığı yazılı açıklama ile,  Cumhuriyet  Halk Partisi Genel  Merkezinin  18 Kasım 2019  Pazartesi günü toplanan Merkez Yönetim Kurulunun (MYK)  almış olduğu karar doğrultusunda  Düzce ili Merkez İlçe Yönetim Kurulunda  görev değişikliği yapıldığını açıkladı.
Görev değişikliği sonrası Düzce Merkez İlçe Başkanlığına Özcan Dağıstanlı atandı.

Yeni başkan Özcan Dağıstanlı olurken Yönetim Kurulu üyeleri şöyle:
 

Sebahattin Demir, Hayati Çaklı, Burhan Sarıoğlu, Ümit Çavuşoğlu, Süleyman Can, Kamil Bilir, Serap Çokşen, İsmail Naci Çalışkan, Sinem Özgüner, Nursefa Aslan, Hilmi Yazgeldi, Osman Gökçe, Ömer Demir, Saim Kıl, Şenol Soyluoğlu, Nurettin Korkmaz.
 
Yedek Üyeler: Şueda Şahin, Emrullah Sivrikaya, Osman Çelebi.  
 
 
 


 

Yorumlar (9)
Eski CHP'li 1 yıl önce
Ana muhalefet Parti genel başkanına içinizden birisi kral çıplak desin. Tabi yerse.
Koltuğu bırakmam da bırakmam diyor.
Kaseti terse çevirin artık.
Muharrem İnce'yi bekliyoruz.
MOTORCU 1 yıl önce
Allah sizin zihniyetinizden korusun bu ülkeyi gerisi önemli değil
YAVUZ 0881 1 yıl önce
Hilmi yazgeldi önemli bir değerdir hayırlı olsun
hakan 1 yıl önce
düzcede ak partinin son dönemi kendileride sonlarını görüyor.. hizmet değil hezimete uğratmaya geldiler.
kendinize baktınız mı 1 yıl önce
istanbulda ucuzlatıcam diyen adamınız suya zam yaptı.vericem dediği bedava sütler yok.karşı çıktığınız burslar kendi başkanınız verecekti.halaa verecek.siz varya sizzz.
Eski bir ak partili 1 yıl önce
Ben bile katılıyorum bu konuşmaya
öz chpli 1 yıl önce
atama gel. seçilmişleri bir şekilde görevden aldır. kongreler yaklaşınca sahneye çık ve basın açıklaması yap. çok güzel hareketler bunlar... alkışş alkışş
akmı karamı? 1 yıl önce
biz bunlara oy vermeye devam edersek a...... dikmekle bırakmayıp bütün sülalemizi kovalayacaklar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu