banner851

banner614

BAŞKANDAN OPERASYON

banner619

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz, yine ülke gündemine oturdu. Yılmaz, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen bir anaokulu, bir dershane ve bir koleje ait iki okulu ruhsatsız ve projeye aykırı oldukları gerekçesiyle mühürletti. Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz, ruhsatsız binaları denetlemek zorunda olduklarını, cemaate yönelik bir girişim olmadığını söyledi.

banner846
Gündem 12.07.2014, 16:59
118
BAŞKANDAN OPERASYON
banner844

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dün Karaçayır Mahallesi'nde bulunan ve 7 yıldır hizmet veren Özel Bolu Fatih Yumurcak Dünyası Anaokulu’nu mühürledi.

Bolu Belediyesi’nin anaokuluna kiraladığı kendisine ait binanın yola bakan kısmına, projeye aykırı değişiklik yapıldığı gerekçesiyle ’Bu bina projeye aykırı imalat yapılması nedeniyle belediyemizce mühürlenmiştir. Belediye sosyal hizmet alanı olarak Bolu halkına hizmet etmeye devam edecektir’ yazılı tabela asıldı.

 

Ekipler daha sonra aynı mahallede Ali Rıza Tekemen Caddesi üzerinde 15 yıldır faaliyet gösteren Anafen Dershanesi’ni mühürledi. Ekipler dershanenin caddeye bakan bölümüne binanın ruhsatsız olduğunu belirten tabela koydular. TEM Otoyolu Paşaköy turnikeleri girişinde bulunan ve geçen yıl eğitim öğretime açılan 16 derslikli Fatih Koleji ile D-100 Karayolu Paşaköy mevkiinde bulunan aynı koleje ait bina da projeye aykırı imalatlar olduğu gerekçesiyle mühürlendi. Bir günde cemaate yakınlığıyla bilinen eğitim kurumlarının mühürlenmesi dikkati çekti. Yaz tatili nedeniyle eğitim kurumlarında öğrenci bulunmadığı bildirildi.

 

Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz, ruhsatsız binaları denetlemek zorunda olduklarını, cemaate yönelik bir girişim olmadığını söyledi.

Yorumlar (0)