banner851

banner955

“Bayraktar Fiskobirlik yönetiminde itibarını yitirmiş.”

Yaşanan fındık fiyatı açıklaması gerginliğinin ardından son olarak ta devreye Fiskobirlik girmiş ve birlik olarak fındık alacaklarını bildirmişti.

Gündem 30.10.2008, 15:42
192
“Bayraktar Fiskobirlik yönetiminde itibarını yitirmiş.”
banner1032

Fındık fiyatının açıklanmasının ardından alımlar konusunda üreticiler sıkıntılı günler geçirmeye başlamış ve üreticiler aylara göre fiyatların değişmesiyle de olaya tepki göstermişti. Son olarak ta Fiskobirlik devreye girmiş ve bu yılda fındık alımı yapılacağını söylemişti. Ülke genelinde Fiskobirlik fındık alımlarına başladı ama Düzce'de alımlar hala gerçekleşmedi. Konuyu görüştüğümüz Fiskobirlik Düzce Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alemdaroğlu, bu yıl fındık alımlarının çok zor olduğunu belirterek “ 22 Ekim 2008 itibari ile beyanname vermeye başladık. 27 Ekim 2008 tarihi itibarı ile de fındık almaya başlayacaktık. Önce Düzce merkez olarak bizim şuan boş depomuz yok. Birinci faktör bu. İkinci faktör ise şuan 3 tane beyan var. Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar kredi bulduk kredi ticari sırdır söylenmez. Kendi adımıza alacağız dedi. Murat Güler başka bir şey söylüyor TMO adına fındık alımına başlıyoruz diyor. Gelen genelgede de verdiğin fındığın tamamını satışının ardından ödemeyi alacaksın deniyor Neye göre alacağımızı bizde şuan şaşırmış durumdayız. TMO şube müdürlüğüne soruyoruz herhangi bir talimat geldi mi diye şuana kadar herhangi bir talimat gelmediğini söylüyorlar. Vatandaşta geldiği zaman haklı olarak benim 2006 yılındaki borcumu ödediniz mi ki benden fındık istiyorsunuz diyor.” şeklinde konuştu.

Bu konunun çözülüp çözülmeyeceği ve fındık alımına başlanıp başlanılmayacağı hakkında da açıklamalarda bulunan Alemdaroğlu,”Ben Lütfi Bayraktar yönetiminin bu konuyu çözeceğine inanmıyorum. Şuan söylediklerinin hiç birinde doğru kelime bulamadım. Çok destekledik fakat boşmuş. Bayraktar Fiskobirlik yönetimde itibarını yitirmiş.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
16
hafif yağmur