banner851

banner614

BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

banner619

Bolu, Taşkesti beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Saim Çevik, bir genç kadını “zorla alıkoyma ve taciz iddiası” ile tutuklandı. İddiaya göre olay genç kadının tacizden kurtulmak için balkondan atlamasıyla ortaya çıktı. Çevik’in, AK Parti’den ihraç edildiği ayrıca belediye başkanlığı görevinden de istifa etmesinin istendiği belirtildi.

banner846
Gündem 18.10.2017, 13:57 18.10.2017, 17:57
10461
banner844

Bolu’nun yerel medya sitesi “medya 14”ün haberinde Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik'in Bolu’daki evinde bir genç kadın ile içki içip eğlenirken genç kadının evden ayrılmasına izin vermediği ve taciz etmeye başladığı iddiası yer aldı. Haberde, “Olay genç kadının balkonda atlaması ile ortaya çıktı. Bacakları kırılan genç kadın hastaneye kaldırıldı ve hastanede başından geçenleri anlattı” ifadeleri yer aldı. T.D.’nin şikayetçi olması üzerine Başkan Saim Çevik, dün polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Çevik, bugün Bolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Başkan Çevik’in, polise verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmediği belirtildi. Başkan Çevik’in, T.D.’nin kendisiyle iş için sürekli görüşmek istediğini, bazı sağlık kuruluşlarına iş görüşmesi yapması için gönderdiğini, olay günü de yine iş konusunda yardımcı olmak için buluştuklarını söylediği belirtildi.  Çevik, mahkemece tutuklanırken, adliyenin arka kapısından çıkarılıp, polis aracına bindirilerek, götürüldü. Başkan Çevik’in Avukatı Emre Acar, adliye önünde yaptığı açıklamada ‘taciz’ iddiasının doğru olmadığını, müvekkilinin, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan tutuklandığını söyledi.

Öte yandan Çevik’in Bolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınmasının ardından olağanüstü toplantıya çağrılan ve ihraç ile ilgili konuyu görüşen AK Parti İl Disiplin Kurulu Çevik hakkında ihraç kararı verdi. Ayrıca belediye başkanlığı görevinden de istifa etmesinin istendiği belirtildi.

Yorumlar (20)
Yorum yapanlara 4 yıl önce
Ne işi varmis kadının orda burda diye habire kadına kabahat bulana kadar. Belediye başkanı niye alıyor evine odasına niye kitliyor. Velevki kumpas riske girecek pozisyonu yok ahlaklı olsun almasın ne işi var yalnız görüşecek
Çilimli 4 yıl önce
Ne isi varmış erkeğin evinde kumpas
gerçek 4 yıl önce
dini namazla ölçmeyin..münafıkta namaz kılar..devamlı müslümanları karalamaktan başka bişey değil..İlahi adalette herkes hesabını verir..kalpler Allahın elindedir.
FATSALI 4 yıl önce
Birkereden Birşey Olmaz VER MEHTERİ
İyi tanırım mı? 4 yıl önce
Askeriyede ortam bulamıştır kardeş napsın oradaki boşluğu ibadetle geçirmiş zamanı oluncada malum pozisyon bırak yorma kendini )))) millet gülüyor
Bir yolcu 4 yıl önce
Vah memleketim vah ne hallere düştük be zan ve gıybet dikkatli olun derim vebali büyük altından kalkamazsınız eğer suçluysa cezasını çekmeye başlamıştır bile yok değilse vay bize olaya iman penceresinden bakinki sizde günaha girmeyin.
Karacalı 4 yıl önce
Ben kesinlikle inanmıyorum bu işte başka bu çapanoğlu var başarılı bi başkan kendisi iftira olabilir
Vatandas 4 yıl önce
Resmen başkana tuzak Allah yardımcısı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı bulutlu