banner851

banner614

Belediye’nin Toki konutları satışta !

Toki’nin Metekköyü’ne yaptığı konutlardan 58 tanesine sahip olan Düzce Belediyesi bugün Açık Teklif usulü ile konutları satışa çıkardı.

banner619
Gündem 03.03.2009, 14:13
196
Belediye’nin Toki konutları satışta !

Toki’nin Metekköyü’ne yaptığı konutlardan 58 tanesine sahip olan Düzce Belediyesi bugün Açık Teklif usulü ile konutları satışa çıkardı. Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilen ihaleye Belediye Başkan yardımcısı Saffet Pehlivan başkanlık yaptı. Gün boyu devam eden ihaleye vatandaşlar beklenilen ilgiyi göstermezken, satışların da düşük olduğu belirtildi. İhale Başkanlığını yapan Pehlivan, konutların satışından elde edilecek gelirin tamamının borçların ödenmesi noktasında kullanılacağını belirterek önceliğimizi Düzce esnafına vereceğiz. Görev süremiz boyunca Düzce esnafına borç bırakmak istemiyoruz dedi.

Sabah 08.30 da başlayan ihalede 10’ar dakika arayla 58 konut sırasıyla ara verilmeksizin satışa çıkarıldı. Bazı Belediye Meclis üyelerinin de görevli olduğu ihale komisyonu akşam 18.00’e kadar konutların satışı için hazır bekledi. 50 bin ile 69 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkartılan konutlarda beklenen satışlar ilk gün yaşanmadı. Peşin olarak satışa çıkartılan konutlar için nakit sorunu yaşayan vatandaşların banka kredilerine yöneldikleri ve kredi çıkartmak için girişimlerde bulundukları öğrenildi. 15 gün sürecek olan satışlar ile ilgili isteyen vatandaşlar 15 gün içerisinde Belediyeye başvurup konut satışı ile ilgili satışta olan konutlardan tercih yaparak satın alabilecek.

Yorumlar (0)