banner851

banner614

Bir aylık orucun ardından Ramazan Bayramı da geldi.

Yarın tüm İslam aleminin kutladığı ve önemli dini bayramlardan olan Ramazan Bayramı. Bir ay boyunca tutulan orucun coşkuya dönüşeceği bir gün geldi çattı.

banner619
Gündem 19.09.2009, 14:45
202
Bir aylık orucun ardından Ramazan Bayramı da geldi.

İslam aleminin rahmet ve bereket ayı olarak coşkuyla karşıladığı, bir ay süren ve nefis terbiyesine dayanan oruç ibadetinin ardından Ramazan ayının sone erişi yine İslam alemi için sevgi, dayanışma ve yardımlaşma anlamına gelen Ramazan Bayramı ile kutlanacak.

Bayram bir sevinç ve neşe günüdür. Yüce duyguların coştuğu, sevgi ve saygı, hislerinin mü'minler arasında alabildiğine canlandığı güzel günlerden biridir. O günde yardımlaşma ve kaynaşma son sınırına varır.

Bayram insanları kaynaştırıp bir araya getiren en güzel vesilelerden biridir. Öyle ki, bayramda şahlanan yardımlaşma ve hediyeleşme ruhu yalnızca hayatta olanlara bağlı kalmaz, dünyadan gidip kabirlerinde bir Fatiha bekleyenlere kadar uzanır. Onların bu dileğini yerine getirmek için mü'minler bayramda kabirleri ziyaret ederler; ruhlarına Kur'an'lar, Fatihalar ve dualar okuyarak onları da sevindirirler.

Yorumlar (0)