banner851

banner614

BİR KEZ DAHA YÜREK DAĞLADI

banner619

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı’nın annesi için yazdığı ortaya çıkan şiir bir kez daha yürekleri dağladı…

banner846
Gündem 10.09.2015, 18:12
20574
BİR KEZ DAHA YÜREK DAĞLADI
banner844
Hakkari Dağlıca'da bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er 27 yaşındaki Cihan Aksarı memleketi Düzce'de yaklaşık 10 binlerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandıktan sonra baba ocağı her gün taziyelerle dolup taşıyor. Şehit Cihan Aksarı'nın askerlik vazifesi sırasında yazmış olduğu anı defteri de aileye teslim edildi. Aksarı’nın annesi Sultan Aksarı için de "Vatan Borcu" adını verdiği şiir yazdığı ortaya çıktı.
Şehit Er Aksarı'nın annesine seslendiği şiiri şu dizilerden oluşuyor: "Vatan borcu dedim çıktım yola / Çakı gibi asker oldum ana, gel gör ana / Canımı adadım bu cennet vatana / Boynunu büküp de ağlama ana / Bir gün haber vermezsem sana / Bil ki kurşun girmiştir bağrıma / Albayrağa sarılıp gelirsem sana / Boynunu büküp de ağlama ana / Bir mezar kazın köy toprağına / Vatan sağolsun yazın mezar taşına / Kur'an okurken baş ucumda / Boynunu büküp de ağlama ana."
Şehit Er Aksarı’nın annesine yazdığı şiir bir kez daha yürekleri dağladı. 
Yorumlar (32)
saim 6 yıl önce
Yuce Rabbim sehitlerimize dokunan hainleri yerine ulastirsin. Sen uzulme ŞEĞİDİMM
Misafir 6 yıl önce
Şehitler ölmez vatan bölünmez
seawolf 6 yıl önce
Cennet Yolcusu Aslanım Bak nasıl bir dünyada yaşıyoruz Mezarlık kapısındaki her nefis ölümü tadacaktır yazısından rahatsız olup korkanlar varken Rabbim mükafatsız bırakır mı? aileni ve seni...Rabbim bizlere de şehit olmayı nasip eder inşallah Amin
ramazan demir 6 yıl önce
şehidim merak etme aileni biz düzceliler sahip cıkacaz sanada ailenede
Pınar Ergün 6 yıl önce
Şehidim hakkını helal et bizlere. Nasıl ağlanmasın. Nasıl dayanılsın bu acıya Düzce oldu yangın yeri... Rabbim ailene sabırlar versin.. Nur yüzlü şehidim.
Tacettin Çakıroğlu 6 yıl önce
Yiğidim ne güzel yazmış içine doğmuş mekanı cennet olsun.
secil gökalp 6 yıl önce
Askere uzanan eller kırılsın inşallah
düzceli nergis 6 yıl önce
Yigidim nur yüzlüm nasl aglamayalm bu millet seninle gurur duyuyor dayanamadk acina yandi yüregimiz sehidim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı