banner851

banner614

BİRÇOĞU DA YÜKSEK RİSK GRUBUNDA…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel uygulanan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde az sayıda da olsa, bazı vatandaşların kısıtlamaya uymadıkları görüldü. Bazı vatandaşlar hastaneye gitmek için sokakta olduğunu söylerken, bazıları ise camide namaz kılmak için evinden dışarıya çıktığını belirtti. Sokakta bulunanların birçoğunun da yüksek risk grubunda bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar olduğu görüldü.

banner619
Gündem 24.04.2021, 15:30 25.04.2021, 17:35
1664

Düzce’de, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı tehlikeli boyutlarda seyretmeye devam ederken, bazı vatandaşların alınan tedbir ve kurallara uymadıkları görülüyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 3 gün uzatılan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında, bazı vatandaşların cadde ve sokaklarda dolaştıkları, bazılarının ise banklarda oturarak güzel havanın tadını çıkarttıkları görüldü.

82 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden bazı vatandaşlar, hastaneye gitmek için dışarıda olduğunu söylerken, bazıları ise camide namaz kılmak için evinden ayrıldığını belirtti. Gazi olduğunu söyleyen 65 yaş üstü yaşlı bir vatandaşın Öncü Haber mikrofonuna yaptığı, “Ben gaziyim, bana bir şey olmaz. Namaz kılmak için evimden çıktım” demesi, tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Hastaneye gitmek için dışarıda olduğunu öne süren başka vatandaşta, “112'yi aradım, gerekli iznimi aldım. Buradan birazdan hastaneye gideceğim” diye konuştu.

Camide namaz kılmak için sokağa çıktığını ifade eden başka bir vatandaş ise, “Camide namaz kılmak için evimden çıktım. Camilerde mikrop bulaşmaz. Namazımı kılıp eve gideceğim. Burada da şimdi arkadaşımla sohbet ediyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan, sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklarda gezen, banklarda oturan çoğu vatandaşın yüksek risk grubunda olan 65 yaş ve üstü olduğu görüldü.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (8)
Köylü 5 ay önce
Cafer cahilin babası sensin...risk esas sizin gibilerde..aşı olmayan kesim kim onlara bak..korkacaksan onlardan kork..almişsınız bir sakız yok yaşlılar yüksek riskli imiş..o işler bitti şimdi 0-50 yaş arasında binlerce kovitli var..onlardan kork ve kaç..
Egeli 5 ay önce
Şu bankette oturupta ayak ayak üste atıpra poz verenler var ya işte onların bu hastalıklarda çok vebali var bilsinler Cahiller
Ismail 5 ay önce
bunlari varya bunlarin ömür boyu devletin hic bir kurumundan hizmet almamalarini saglayacak bir yasa cikmali yasaga uymuyorsa
DüZceli 5 ay önce
Bu sivil polisler cirit atıyor görevli olmadıkları halde gezıyrlar iftarlara gidiyorlar sayın valim gerekli yaptırımları alın kimse ayrıcalıklı değil
Batur 6 ay önce
65 yaş üstü artık yüksek risk taşımıyorlar bunu anlayın artık.çift aşı olan ve antikor olarak bağışıklık kazanan bu insanlar şuanda en tehlikesiz olanları...maalesef 55 yaş altı insanlarımız tehlikede ve kısa zamanda aşı olmazlarsa bu tehlike dahada artacaktır bilmiş olun. Ne hikmetse kafayı 65 yaş üstüne takmışsınız ve olayın farkında bile değilsiniz.
hakan 6 ay önce
bu millet cahil değil tam bir salak üstüne alınan varsa alınsın.
Ertan 6 ay önce
Böyle sorumsuz kişileri toplayın yurtlarda karantinaya alınsın.namazı bile yalanları için kullanan yüzsüzler
Cafer 6 ay önce
Bu cahillerin yüzüne Ölümler Hastalıklar artıyor Allah sizi Ve Sizin gibilerini islah etsin biran önce Zerre hakkım Varsa 2 Cihandada Haram Olsun....