banner851

banner614

BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

banner619

“2. Düzce Kabağı ve Kestanesi Şenliği” Düzce Belediye Meydanı’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı. Yöreye özgü kabak ve kestanenin tanıtımının yapıldığı ve yarın sona erecek şenliğin ilk gününe yağışlı havaya rağmen vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

banner846
Gündem 29.11.2019, 16:19 29.11.2019, 19:17
2496
banner844

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi  Düzce TSO ve Düzce Kent Konseyi’nin katkılarıyla Düzce’de ikincisi düzenlenen “2.Düzce Kabağı ve Kestanesi Şenliği” gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. Düzce Belediye meydanında düzenlenen açılış törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber ve Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür katıldı.
 


Şenlik Düzce Belediyesi Mehteran Takımı’nın yaptığı gösteriler ile başladı. Kurdele kesiminin ardından Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri şenlikte bulunan stantları tek tek gezerek bilgi aldı. Burada açıklamalar yapan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı şöyle konuştu: “Şenliğimiz hayırlı ve uğurlu olsun. Geçen yıl birincisini yapmıştık kabak şenliği adı altında. Düzce kestanesi önemli olduğu için onu ekleyerek bu yıl “Kabak ve Kestane Şenliği” adı altında ikincisini düzenliyoruz. Şenliğe baktığımız zaman kadınlarımızın el emeği ürünlerini  görüyoruz burada. Hepsi kabak ve kabağın içinde olduğu ürünler. Tatlısından tuzlusuna, böreklerden çöreklere hepsi buraya gelen ziyaretçiler tarafından tadılıyor. Buradaki temel amacımız bu ürünleri Türkiye geneline tanıtmak. Tabii Düzce halkımızda bunları görsün istiyoruz. Vatandaşlarımız ilimizde neler yapıldığını görsün istiyoruz. İnşallah hayırlara vesile olsun diliyorum. Düzce Belediyesi Kent Konseyi bu şenliğin düzenlenmesinde çok çalıştı. Özellikle Kadın Meclisi’ndeki kadınlarımız çok büyük fedakarlıklar gösterdi. Emeği geçen herkese başta kadınlarımız olmak üzere hepsine çok teşekkür ediyoruz.”Kabak çorbası, kabak tatlısı, kabak pastası, kabaklı börek gibi bir çok tatlı ve tuzlu ürünün yanı sıra kabak ve kestane ile ilgili hediyelik eşyaların sergilendiği şenliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vatandaşlar 1 Aralık Pazar gününe kadar Düzce Belediye meydanındaki şenliği ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Yorumlar (9)
Gözlemci 2 yıl önce
Bilmem kaçıncı hükumetin bilmem kaçıncı dönem bakanı malum belediye başkanı belediyenin etkinliği olmasına rağmen yine ortalıkta yok nasılda seviyormuş memleketini bravo
Düzceli 2 yıl önce
Sn Faruk Özlü göremedim açılışta neden topluluğun olduğu yerlerden kaçıyor diyecem artık.Sanırım vali beye talimat verenken,talimat alan oldu zorunamı gidiyor başka bir düşüncem olmuyor.Başkanı görmek istiyorum törenlerde.
Düzceli Vatandaş 2 yıl önce
Millet değerli festivaler yapar bizimkiler kabak kestane ot festivali yapar
Mehmet Ali 2 yıl önce
Hamsi şenliğinde hamsi dağıtılıyor, kabak şenliğinde de kabak ikramı olsaydı daha güzel olurdu.
cash81 2 yıl önce
boş işler
Düzce li emre 2 yıl önce
Sayın öncü medyası. Fotoğraf ların hiç birinde belediye bakanı yok. Yine mi katılmadı protokole. Düzceye yıkıma gelmiş adeta yaptığı hiç bir icraat yok. Belediye bakanın sadece zararı var.
Vatandaş 2 yıl önce
Gözler kibirli belediye başkanını aradı her zamanki gibi yine yoktu bu kadar kibir niye
Cumayerli 2 yıl önce
Validen Milletvekilline kadar orda belediye başkanı yok.ben böyle saygısızlık görmedim. Ufacık bi çapın olsa en kötü milletvekili olurdun. Çapsızlığını kabul et ve sokağa çık millete karış sayın başkan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı