banner851

banner614

“BUNU HERKESE DUYURALIM”

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Manavgat'ta meydana gelen ve devamında 7 ilde başlayan orman yangınlarıyla ilgili önemli paylaşımlarda bulundu.

banner619
Gündem 29.07.2021, 22:33
2697
“BUNU HERKESE DUYURALIM”

Antalya'nın Manavgat ilçesinde dün başlayan yangına müdahale sürüyor. Manavgat merkeze 30 kilometre uzaklıkta başlayan yangın, gece boyunca hızla ilerledi. İlçe merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Ulukapı Sülek Mahallesi de boşaltıldı. Yangında 3 kişi yaşamını yitirdi, 58 kişi yaralandı. 

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Manavgat yangınıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. 

Cübbeli Ahmet Hoca yaptığı açıklamada, "Yüce Rabbim, ormanlarımızı yakan PKK'lıların ve destekçileri olan partilerin ocaklarına ateş düşürsün. Bu teröristlere yataklık yapan Hdp'nin kapatılmasını hâlâ tartışanlara akıl fikir ihsân etsin. İslâm'a göre orman yakmak gibi yeryüzünde ifsâdın cezâsı îdamdır! Kur'an dışı cezâ sistemiyle biz bu vatanı koruyamayız. Allâh-u Teâlâ, bu teröristleri ve yandaşlarını etkisiz hâle getirecek caydırıcı cezâlar uygulama irâdesini gösterebilecek hayırlı sâhipler göndersin" dedi.  

Ahmet Hoca açıklamasının devamında, "Hadîs-i Şerîf'te: "Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür" buyuruluyor. Yangını görenler veya sosyal medyada izleyen herkes "Allâh-u Ekber" diye tekbir getirmeye devam etsinler. Kafirlerin planı Allâh'ın kudretini geçemez. Allâh-u Teâlâ, söndürmeye çalışan tüm görevlilerimize yardım etsin, onları zarar görmekten muhafaza etsin. Bu tweeti herkese duyuralım, herkes bulunduğu yerde tekbir getirmeye devam etsin" dedi. 

Yorumlar (11)
Ali 2 ay önce
Önemli açıklama diyince ben de bişey sandım. Tekbirle salavatla iş yürüse memlekette sıkıntı kalmazdı.
ııııııııııııııııııııııııı 2 ay önce
Nasıl gidiyor hoca Kuranda olmayanları cemaatine yutturma yalan hadisleri..Allah Şirkcileri tövbe etmedikleri sürece cehenneminde ebedi bırakacak..o ayetleri öğret..okuyun anlayın de Kuranı..Sizin anlamanıza gerek yok ben anlatıyorum deme...
Emir 2 ay önce
Hoca kendine sert sert küfürler istiyor.
Kürşat Yılmaz 2 ay önce
Düzce'mizin Yerel gazetesinde yayınlanabilecek kadar haber değeri taşıyorsa ne mutlu size Öncü Haber...Bu yorumu yayınlamaya cesaretiniz var mı?
ffde 2 ay önce
yobaz seni.3 tane uçakla yangın mı söner.haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır
e.e 2 ay önce
evet tekbirle yangın söndüren ilk millet olarak tarihe geçeriz. ulan sahtekar yangın uçakları nerede diye soracağına milleti dualarla uyutmaya devam tebrikler valla.
yorumcu 2 ay önce
diyanetin yapamadığını bu adam yapıyor
Düzceli 2 ay önce
Sizin diliniz daha yanmadı sanırm fetodan, halen tarikatçı hacı hoca paylaşıp duruyorsunuz. Tarikatlar dinin önündeki barikatlardır!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın