banner851

banner955

“BÜTÜN EKİPLERİMİZ SAHADA…”

Düzce Valisi Cevdet Atay şehir merkezinde, bugün 15:40 sıralarında meydana gelen 5.3 şiddetindeki deprem ile sarsılan ve büyük panik yaşayan Düzce halkına geçmiş olsun temennisinde bulundu. Vali Atay, deprem anında şok ve panik atak geçiren 13 kişinin ayakta tedavi edildiğini söyledi. Atay ayrıca, bütün ekiplerin sahada olduğu bilgisini verdi.

Gündem 17.11.2021, 19:01 17.11.2021, 19:11
4661
“BÜTÜN EKİPLERİMİZ SAHADA…”

Bugün Düzce’de meydana gelen ve merkez üstü Yayakbaşı Köyü olan 5.3 şiddetindeki deprem, 22 yıl sonra Düzcelilere yeniden deprem gerçeğini hatırlattı. Depremin ardından, AFAD İl Müdürlüğü’nde İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Naci Akkaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve kurum müdürleri ile AFAD İl Müdürlüğü’nde toplantı yapan Vali Cevdet Atay, meydana gelen deprem ile ilgili durum kritiği yaptı.

Ardından beraberindekiler ile birlikte Düzce şehir merkezine gelen Vali Atay, 5.3 büyüklüğündeki deprem ile sarsılan Düzce halkına ve esnaflara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“13 Vatandaşımız ayakta tedavi edildi”

Meydana gelen deprem ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Atay,  depremde tek tesellinin ise can ve mal kaybının olmadığını söyledi. Deprem anında şok ve panik atak geçiren 13 vatandaşın Düzce’deki hastanelerde ayakta tedavi edildiğinin bilgisini veren Vali Atay, “Öncelikle Düzce İlimize ve etraftaki İllere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allaha Hamt olsun her hangi bir kaybımız yoktur. Yıkılan bir binamız söz konusu değildir. Bizim hem sağdaki arkadaşlarımızın tespitleri hem de taramalarımızın neticesinde bize ulaşan her hangi bir olumsuz bir durum söz konusu değildir. Sadece panik ve korkuyla vatandaşlarımızın hastanelere başvurduğu yaklaşık 12, 13 vatandaşımızın ayakta tedavileri, panikten dolayı korkudan dolayı ayakta tedavileri gerçekleştirilmiş olup her hangi bir olumsuz durup söz konusu olmayıp sağdaki tespit ve tarama çalışmalarımız en ücra köylere dahi olmak üzere devam etmektedir.  Tüm Düzce’mize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Halkımızın sakinliğini korumaya davet ediyorum. Şimdi bizde arkadaşlarımızla beraber, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Hamdolsun her hangi bir olumsuzluk söz konusu değil” dedi.

“Bütün ekiplerimiz sahada…”

Yaşanan deprem ile ilgili tüm ekiplerin sahada olduğunu kaydeden Vali Atay, son olarak şunları söyledi:

“12 Kasıma daha 5 gün önce burada Sayın Bakanımızın başkanlığında beraber takip ettiniz. Yapılan programların ne kadar önemli olduğunu gördük.  Arkadaşlarımız hazırlıklı. Tüm arkadaşlarımız sahada görevinin başında. En son İlimizde kurulan yerel destek ekibini biliyorsunuz arkadaşlar hamdolsun onlarda hazır. Olumsuz bir şey söz konusu değil.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Nuri 1 yıl önce
Soruyorum vali bey kaç kata kadar çıktınız 2 kat verilen Düzcedeki binalara mebali çekebilecek misisiniz bir şey olduğunda
1 yıl önce
Tedavi edilecek bir durum olmadı
Yeni Sayımız