banner851

banner614

Çakır, “Çocukların rahatı için çalışıyoruz.”

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Çakır tarafından kimsesiz çocuklara Düzce Çocuk Yuvası'nda verilen iftarda Sosyal Hizmetler personeli bir araya geldi.

banner619
Gündem 02.09.2009, 12:31
183
Çakır, “Çocukların rahatı için çalışıyoruz.”

Hamidiye Mahallesi'nde bulunan ve 1935 yılında kurulduğunuda ilkokul olarak kullanılan ve daha sonra 1955 yılında Çocuk Esirgeme Kurumu'nun Yetiştirme Yurdu olarak faaliyete geçen yurt için açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Çakır, çocukların rahatı için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Sosyal Hizmetler Kurumu'nda çalışan personelin kaynaşma, bir araya gelme ve tanışma amaçlı verilen iftarda yurta kalan çocuklar mutlu oldular.

Kimilerinin ailelerinin bulunmadığı, kimilerinin aile şiddeti yüzünden yurtta kalmak zorunda olduğu çocukların verilen iftar ve gösterilen ilgi sonrası mutlulukları gözlerinden okundu.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Çakır, yurtların yaşam standartının gayet güzel olduğunu fakat çocuklara ev ortamını yaşatmak için yeni bir projelerinin olduğunu vurguladı. Çakır, kısa bir zamanda “Sevgi Evleri” projesiyle çocukların ev ortamında yaşamasının sağlanması için çalışmaların başladığını sözlerine ekledi.Yorumlar (0)