banner851

banner614

CHP'DEN SANDIKLARIN YÜZDE 60'INA İTİRAZ

banner619

CHP, yurt genelindeki sandıkların yüzde 60'ına itiraz etti. Gerekçe olarak Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun mühürsüz oyların "dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadığı sürece" geçerli sayılmasına yönelik aldığı karar gösterildi.

banner846
Gündem 16.04.2017, 20:17 16.04.2017, 20:54
6019
CHP'DEN SANDIKLARIN YÜZDE 60'INA İTİRAZ
banner844
Anayasa Değişikliği Referandumu'na yönelik oy sayımı işlemlerinin devam ettiği şu dakikalarda CHP sandıkların büyük kısmına itiraz etti. CHP'nin yurt genelindeki sandıkların yüzde 60’ına itiraz ettiği açıklandı.

Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ da Fox TV canlı yayınında bu gelişmeyi doğruladı. Özdağ, CHP’nin sandıkların yüzde 60’ına itiraz ettiğini açıkladı. Özdağ itirazın nedeni olarak ise mühürsüz seçim pusulalarını gösterdi ve “YSK’nın bu kararı kabul edilemez.” dedi.

Öte yandan bazı sandık kurullarının seçmene mühürsüz oy pusulası ve zarf verdiği şikayetlerini ele alan YSK, sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına karar verdi. Bu karar sonrası CHP'den itiraz geldi.


 
Yorumlar (23)
Vatandaş 4 yıl önce
Yurt dışında temsilciliklerdeki kırmızı beyaz ayyıldızlı amblem neden siyah altin rengi oldu.
Pusula 4 yıl önce
Muhursüz oy meselesinin sonuna kadar üstüne gidilmeli ülkenin kaderi kanun dışı uygulamalarla gasp edilemez.çok önemli bu konu
Gümüşovalı 4 yıl önce
Görmüş ki kayd etmiş işinize geldiğì gibi konuşun utanılacak duruma sevinenden ne beklenir ki
oh oh.. 4 yıl önce
oh oh deyip mühür basan ellerin kopacak senin..Allahada oh oh dersin..
Duzceli 81 4 yıl önce
Muhursuz zarflarin oldugunu biliyordunuz da neden bu zarflarin kullanilmasina izin verdiniz . acaba hayir cok ciksaydi ayni itirazi yaparmiydiniz. Bos konusmayin 2019 u bekleyin.
Doktor 4 yıl önce
Verebileceğiniz en zeki cevap soda mı bence biraz brokoli ve ceviz tüketin beyniniz çalışsın!!!
Yasin 4 yıl önce
Sonuç aslında tam tersi hiç sorun yok bakalım ne yapacaksınız uçacak ya ülke
15 TANE EVET BASIYOR VE S 4 yıl önce
"Ankarada sandık görevlisi önüne aldığı onlarca oy pusulasına eveti basıyor ve sandığa atıyor.bunu hiçbir namuslu insan hazmetmicektir, Gümüşovalı yorumcuya "ORADA BULUNAN NAMUSLULAR YOKMUYDU NİYE ENGEL OLMAMIŞLAR KİMSE GÖRMEMİŞMİ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın