banner851

banner614

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BÜYÜK TEHLİKE”

banner619

Düzce Merkeze bağlı Yeni Mahalle Saka Sokak sakinleri, Olimpiyat kavşağının kapanmasından dolayı araçların mahalle içerisindeki ara yolu sıkça kullanmasından şikayet ederek yolu araç geçişine kapattı. Büyük araçların ara yoldan sıkça geçtiğini belirten vatandaşlar, küçük çocuklar için tehlikeli hale gelen yol için, yetkililerden çözüm istedi.

banner846
Gündem 23.10.2019, 12:35 24.10.2019, 11:35
3443
banner844

Yeni Mahalle Saka Sokak’ta Olimpiyat kavşağının kapanmasından dolayı araç trafiğinin mahalledeki ara yola verilmesi ve ara yolun tehlikeli hale gelmesi nedeniyle, mahallenin kadınları yolu kapatarak eylem yaptı. Kendileri ve çocukları için yolun tehlikeli hale geldiğini söyleyen kadınlar yolun bir an önce araç trafiğine kapatılmasını istedi.
 
Öncü Haber mikrofonlarına konuşan mahalle sakinleri şunları söyledi: “Olimpiyat kavşağının kapanmasından dolayı araçların bu ara yolu kullanmasını istemiyoruz. Ankara yolunu buraya verdiler. Çocuklarımız var. Dün akşam yoldan geçen kocaman bir kamyon yolun kenarında  ufak bir çocuğu eziyordu. Bende çıktım bağırdım hatta. Abla yolu buraya vermişler geçmek zorundayım diyor araç şoförleri. Sanayi dolayısıyla zaten burada ki evimizde oturamıyoruz. Sanayide adamların çalışmasından dolayı balkona bile çıkamıyoruz. Onu kabullendik ama bu araçların buradan geçmesini istemiyoruz.”


 

“Çocuklarımız için büyük tehlike”
Çocuklarının can güvenliğini düşündüklerini söyleyen vatandaşlar “Çocuklarımız çok ufak 2-3 yaşlarında. Yola çıkmayın destek de çıkmaya devam ediyorlar. Bu ara yol bizim ve çocuklarımız için büyük tehlike saçmaya devam ediyor. Davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bir çözüm bulunana kadar her gün bu yolu kapatmaya devam edeceğiz.  Birinin canı yanmadan buraya bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Yetkililer gelsin 5 dakika dursun yolun durumunu bir görsünler. Araçların buradan geçişi yasaklanana kadar her gün bu yolu kapatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (13)
düzceli 2 yıl önce
çocuk yola salınır mı ya ben merkezde oturuyorum evimin önü ana cadde salmıyorum bu kadar basit .Herkes yol kapatırsa ne olur bu neyin kafası cahillik
ee sonra 2 yıl önce
çocukları eve tıkmak ne kadar doğru?
vatandaş 2 yıl önce
Çocuklar Sokakta Oynar Hanım Ablalarımız Haklı bu Sitem edenler ufakken hanginiz park yüzü gördü kaldırımdan kaleleriniz yokmuydu?
. 2 yıl önce
Babanızın yolumuda kapatıyosunuz öyle saçma şey mi olur ya
Belediyeye 2 yıl önce
Belediye görevlileri hepten kapatsınlar yolu trafiğe..Görsünler bakalım öyle yol kapatılmaz böyle kapatılır diye..
vatandaş 2 yıl önce
2 3 yaşındaki çocuğunu sokağa salmayacaksin sen de hanım. tabi çocuk pesinde kim koşacak oturup gün yapmak internete bakmak varken
adamın teki 2 yıl önce
Suç duyurusunu buradan sayın savcılarımıza yapıyorum, vatandaşın ulaşım özgürlüğünü kafanıza göre engelleyemezsiniz hanımlar.
CAN.D 2 yıl önce
BABASININ YOLUMU DEVLETIN YOLU KAPATANA CEZAYI KESECEN YOK BÖYLE SEYLER AVRUPADA HANGI CAGDA YASIYO BIZIM HALKIMIZ NEYIN KAFASI BU
DÜZCELİ 2 yıl önce
COCUKLAR ICIN ARKA TARAFTA PARKLAR VAR SEN COCUGUNU ATARSAN SOKAGA HEM KACIRIRLAR HEM CARPARLAR ORDA CARPMASSA BASKA YERDE CARPAR KAZA VE KADER ALLAHTANDIR SAYGI GOSTERMEK GEREKIR
Düzceli 2 yıl önce
2_3 yasindaki cocugun ne isi var sokakta diyede sorarlar insana.havadanmi gidecek bu araclar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın