banner851

banner955

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE DAVET!

Düzce’deki bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenleyecekleri yürüyüş ile kutlayacak. Eğitim-İş Sendikası İl Temsilcisi Hüseyin Arslan, tüm Düzcelileri Pazar günü saat 13.00’da düzenlenecek Cumhuriyet Yürüyüşü’ne davet etti.

Gündem 26.10.2017, 16:18 28.10.2017, 11:35
1222

Eğitim-İş Sendikası binasında toplanan Düzce’de bulunan sendika, dernek, oda ve siyasi parti olmak üzere 18 sivil toplum kuruluşu ile siyasi parti temsilcileri, Düzce halkını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenleyecekleri Cumhuriyet Yürüyüşü’ne davet etti. Basın açıklamasına Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, CHP Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran ile Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Atay Yılmaz da katıldı.

Vatandaşları ellerinde Türk bayraklarıyla beklediklerini belirten Eğitim-İş Sendikası İl Temsilcisi Hüseyin ArslanDüzce Belediyesi önünden Anıtpark Meydanı’na kadar yürüyeceklerini ifade etti.

‘Ulusal bayramlar yeniden uyanışın günleridir’
Birlik ve beraberliğin korunmasında ulusal bayramların önemine dikkat çeken Arslan, “Yurdumuzun bütünlüğüne ulusumuzun birliğine saldırıların olduğu bugünlerde; ulusal bayramlarımız sadece kutlamaların yapıldığı günler değil yeniden uyanışın, yeniden mücadele azminin ateşlendiği günler olmalıdır.” dedi.

‘Kurtuluşumuz Cumhuriyete sahip çıkmaktır’
Cumhuriyetin sadece bir rejim olmadığını, herkesin haklarının korunduğu bir yönetim şekli olduğunu ifade eden Arslan şöyle devam etti:
“Şunu hiç unutmayalım, son yıllarda ülkemizde yaşadığımız, FETÖ darbe girimi, artan terör olayları, komşularla yaşadığımız sorunlar, gelir adaletsizliği, kadınlarımıza yapılan şiddet, eğitim öğretimdeki geriye gidiş, iş kazalarındaki artış hep Cumhuriyetten uzaklaşmamız sonucundadır. Bu nedenle ülkemizde yaşayan herkes için tek çaremiz, kurtuluş yolumuz Cumhuriyete sahip çıkmaktır. Cumhuriyetin bizlere sağladığı olanakları çağın gereklerine göre geliştirmektir. Başka şansımız yoktur.”

‘Cumhuriyet kurumlarının içinin boşalmasını kabul edemeyiz’
 Arslan,zor ve sıkıntılı dönemlerde Atatürk’ün, Cumhuriyet’in öneminin hatırlanmasını, diğer zamanlarda Cumhuriyetin kurumlarının içinin boşaltılmasını, değersizleştirilmesini kabul edemeyeceklerini dile getirerek, “Bizler, her zaman ve her koşulda demokrasiye, çağdaşlığa, laik ve üniter yapıya, ulusal birlik ve beraberliğimize, Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine ve ülkemize sahip çıkacağız.”diye konuştu.
‘Cumhuriyet hepimizin; bizim gidecek başka bir yerimiz yok’

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran ise Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve diğer siyasi parti temsilcilerine de seslendi. Duran, “Cumhuriyetimizin kazanımları ve Cumhuriyetimize sahip çıkan herkes bizim bu yürüyüşümüze ve yapılacak olan şenliklere davetlidir. Başta Sayın Valimiz olmak kaydıyla diğer siyasi parti başkan ve üyelerine de buradan açık çağrımız var. Ayrıca kendilerine davetiye de göndereceğiz. Cumhuriyet hepimizin koruması gereken bir Cumhuriyet. Bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Bu Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmak zorundayız.” dedi.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (15)
Yasink 5 yıl önce
Cumhuriyetin ne oldugunu bilmeyenler
TÜRK VATANDAŞI 5 yıl önce
Bu yürüyüşe katılmak boyun borcumuz...
Akıl 5 yıl önce
Boş işler,yıllarca yürüdük de ne oldu.Ben hala asgari ücretle çalışıyorum şehit ben oluyorum hamallığı ben yapıyorum.Milleti vatan millet diye kandırmayın vize alabilsek çoğumuz Avrupa'ya kaçacağız. Bizim ülkede sefil düzen değişmez.
GÖKHAN ÖZKAN 5 yıl önce
CAN D. sen ve senın gıbıler mıllı duygular tasıyamayan bu dünyaya neden geldığını bılmıyen boşa yasayan asalaksınız.
Can . D 5 yıl önce
BASKA ISLERI YOK HERSENE AYNISI YÜRÜYÜN YÜRÜYÜN DÜZCEMIZE TEK BI FAYDANIZ YOK ZATEN GEZICILERDE
Can . D 5 yıl önce
isiniz gücünüz yürümek YÜRÜYÜN BAKAYIM
fasa fiso işler 5 yıl önce
anca boş işleri kovalarsınız.bu millet 1923ten öncede büyük medeniyetler kurup büyük işlere imza attı.koca şanlı tarihimizi sadece cumhuriyetten ibaretmiş gibi aktarmayın.nice büyük şahsiyetleri hep görmezden gelip sadece bir kişiyi yüceltm
Can.D'ye 5 yıl önce
Sen galiba kafayı yemişsin sanki düzceyi bu adamlar yönetiyor da bu eleştirdiğin şeyleri resimdekiler yapmadı. Hem daha "DUA" yazmasını bilmiyorsun kalkmış adamları eleştiriyorsun
Can . D 5 yıl önce
SEN ÖNCE BI KENDINE BAK YÜRÜ ANCA GIDERSIN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız