banner851

banner955

“DENETİMLERLE BU ARTIŞIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Düzce Valisi Cevdet Atay, birim müdürleri ile birlikte koronavirüs salgınına karşı farkındalık oluşturmak için şehir merkezinde denetim yaptı. Yapılan denetimlerde Vali Atay, salgına karşı alınan tedbir ve kurallara uyan işletme sahiplerine teşekkür etti. Düzce’de son zamanlarda artan vaka sayıları ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Atay, yapılan denetimlerden sonra vaka sayısının düşeceğine inandığını söyledi.

Gündem 06.08.2020, 11:23 07.08.2020, 09:51
2301

İçişleri Bakanlığı’nın Düzce Valiliği'ne "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge göndermesinin ardından, bugün Düzce’de geniş kapsamlı denetim yapıldı. Denetimlere bizzat Düzce Valisi Cevdet Atay da katıldı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid – 19 salgınına karşı farkındalık oluşturmak için bugün birim müdürleri ile birlikte restoran, kafeterya, banka, kuaför salonları ve taksi duraklarında denetim yaptı. Denetimler sırasında Vali Atay’a Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, İl Emniyet Müdürü Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetin Kaya, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigâr Demircan Çakar, TSO Başkanı Tuncay Şahin, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ve daire müdürleri katıldı.

Denetimlerde, maske kullanan ve sosyal mesafe kurallarına uyan işletme sahiplerine teşekkür eden Vali Atay, aynı zamanda da vatandaşlarla da sohbet etti.

“DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDECEK”

Denetimler sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Atay, denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi. Denetimlerde Düzceli vatandaşların kurallara uyduklarını gördüğünü ifade eden Vali Atay, “Bugün Başsavcımız, Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız, Rektörümüz, TSO Başkanımız ve diğer Birim Amirlerimiz ile beraber Düzce’de maske denetimi, sosyal mesafe kuralı denetimi ve hijyen denetimi yaptık. Düzce’de gördüğüm manzara beni mutlu etti. Herkes elinden geldiği kadar kurallara uyuyor. İnsanlar bunun bilincinde. Ben buradan Düzce halkına tekrar teşekkür etmek istiyorum. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Bu farkındalığı, bu maskenin önemini anlatana kadar biz denetimlerimize devam edeceğiz.” dedi.

“ÖZELLİKLE SON 10 GÜN ÖNCESİNE GÖRE VAKA SAYISINDA ARTIŞ VAR”

Basın mensuplarının Düzce’de artan vaka sayısı ile ilgili sorusu üzerine Vali Atay, “Düzce’de vakaların sayısında son günlerde artış var. Özellikle 10 gün öncesine göre bir artış var. Özellikle bu denetimlerden sonra tekrar düşeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (8)
VATANDAŞ 2 yıl önce
Düzce 'de vaka sayısının arttığını nereden biliyor !!!
iskender 2 yıl önce
su yok artar tabii
Abbas 2 yıl önce
HEPiNiZE HAYIRLI SABAHLAR
Memet 2 yıl önce
Bizim Düzce valilimizle iftihar etmesi lazım böyle bir valiye sahip olduğu için hiçbir esnafın kalbini kırmadan hoşgörüyle söyledi
yaşar 2 yıl önce
belediye başkanı nerede.esas onun olması lazım.
GÖSTERMELİK, HERŞEY SERBE 2 yıl önce
SEYAHATE KADAR HER ŞEYE MÜSADE EDİLDİ ŞİMDİ BU DENETİM NE İŞE YARAYACAK HASTALANANLAR ZATEN KAPTI, GÖLYAKADA HÜKÜMET KONAĞINDA DA ÇIKMIŞ AMA DOĞRU BİR TEST YAPILANI DUYMADIM
Düzceli 2 yıl önce
Sizede eğlence çıktı.. İnsan aklıyla dalga geçmeyin. Heryerde koronavirüs önlemleri salındı artık bu hastalık tıpkı grip gibi her zaman hayatımızda olacak önüne geçemezsiniz.
Düzce İçin 2 yıl önce
Vali gelmeden 2 saat öncesinde haberinin geldiği memlekette, vali gelip '' maskenizi takıyorsunuz değil mi ? Hıı sizi sizi ceza yazarıız'' deyip gideceğini bilirken maske takınca halk sayılar düşecek mi ? Bu fikri dünya ile paylaşmalılar.
26
açık