banner851

banner614

DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

banner619

15 Temmuz darbe girişimin kilit ismi Adil Öksüz ile ilgili eski Mit’çi Mehmet Eymür çok çarpıcı bir iddia ortaya attı. Eymür, Öksüz'ün kayıp olmasının dikkat çekici olduğunu söyleyerek 'Hayatta mı, değil mi onu da bilmiyoruz ama yurt dışında değildir. Onu kesinlikle söyleyebilirim.' dedi.

banner846
Gündem 27.11.2019, 15:56
1758
DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR
banner844
Halk TV’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu ‘BiDeBunuİzle’ programına konuk olan Eymür, Adil Öksüz’ün kaçışının normal olmadığını, Öksüz hakkında “eleman” olduğu biçiminde iddialar bulunduğunu söyledi: “Adil Öksüz’ün bir anda yok olmasını katiyen normal karşılamıyorum. Bir takım ortaya çıkan bilgiler de var. Adil Öksüz’ün angaje formları ortaya çıktı. Deniz Bayrak isminde MİT mensubu olduğunu iddia eden bir ismin iddiaları var. Adil Öksüz’ün eleman olduğunu, kullanıldığını iddia ediyor.”
Mehmet Eymür bu iddiaları ciddiye aldığını söyledi. "Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi" diye sordu, Öksüz’ün yurtdışında olamayacağını söyledi.
“Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi? Hayatta mı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama yurtdışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurtdışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir."Adil Öksüz 15 Temmuz’da darbenin hemen sabahında Mürted Hava Üssü'nün civarında jandarma tarafından yakalanmış, mahkemeye çıkartılmış ve sonra da salıverilmişti. Üstelik üstünden çıkan GPS cihazı da iade edilerek. Sonrasında yapılan bütün araştırmalara rağmen Öksüz’ün izine ne yurt içinde ne de yurtdışında ulaşılmadı.
Yorumlar (2)
Neden yazılıyor? 2 yıl önce
Basında çıkan yazılar doğrumu? Diyanet işleri başkanı Bu teröristi tanıyormu? Birlikte çalışıp, beraber vakıf kurmuşlarmı? Birliktelikleri araştırılmışmı?
Selim 2 yıl önce
Mehmet Eymür amerikada yaşıyor. Neden amerikada yaşadığını açıklasın önce. Amerikalılara birşey vermeden oturtmazlar orada
20°
açık