banner851

banner955

DİYANET ONLARI UYARDI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ilahiyatçıları yanlış anlaşılmalara karşı "Konuşurken dikkatli olun!" diyerek uyardı.

Gündem 11.03.2018, 17:56 13.03.2018, 09:13
1884

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, son günlerde sözde ilahiyatçıların konuşmalarına değinip Diyanet mensuplarını konuşmalarında dikkatli olmaları yönünde uyardı.

"HOCALAR DİKKATLİ KONUŞMALI"
Başkan Erbaş, toplumun genelini ilgilendirmeyen tarihte kalmış, belki özel alanda ilim adamlarının konusu olan meselelerle toplumun meşgul edilmesini anlamsız ve faydasız bulduğunu belirterek, "İyi niyet ve samimiyetle konuşan ve çalışan hocalar da sözlerinin yanlış anlaşılma ihtimalini düşünerek daha dikkatli konuşmalıdırlar. İslam'la ilgili yazan, konuşan, haber yapan herkes daha dikkatli olmak zorundadır" şeklinde konuştu.

DİN İSTİSMARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN REÇETİ AÇIKLADI
Başkan Erbaş, din istismarının ve hatalı bilgilerin önüne geçmenin yegane yolunun İslam'ın hakikatlerini ortaya koymak, sahih ve doğru bilgi ile insanların ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu kaydetti. (Kaynak:haberler.com)

banner844
Yorumlar (16)
doğruuuuuuu 5 yıl önce
Hoca çok haklı. dikkatli konuşulmamalı. fitne çıkarmamalı. İslamda mezhep yok,cemaat yok,tarikat yok dememeli...
diyanet düzce 5 yıl önce
düzce diyanetin kapının önünden geçemiyoruz kaldırımlar araba benim geçişimi engelliyorlar yola inmek zorunda kalıyoruz çoluk çocuk . Benim hakkıma girenlerden huzuru mahşerde davacı olucam bu yağmurda beni ıslattınız.
Sadece para kazanan mı? 5 yıl önce
Seçim döneminde İzmit'te camii içinde, Akçakoca ve Yığılca'nın köylerinde camii odalarında bahçelerinde siyaset yapılırken neden ses çıkarılmadı? Yoksa duymadınız mı?
Düzcee 5 yıl önce
İcazet almadan konusma dglki bu soru soruluyor insanlar dinle ilgili sorarak ögrenecek.. ikincisi dini kullanarak para kazanan buyuk bir kesim var ufurukculer onlarada yaptırım olmalı
dinler arası 5 yıl önce
Daha düne kadar dinler arası diyalog safsatası içinde olana bak. ne zaman tevbe ettinde şimdi akıl veriyon
lll 5 yıl önce
özellikle yurtlarda oaln tecavüz vakalarını denetlememenız çok manıdar.
diyanet.. 5 yıl önce
ilkönce sn c.başkanı konuştu sonra siz açıklama yaptınız.İcazet almadan açıklama yapamıyosunuz..
Hocama soralım. 5 yıl önce
Evliyalar şehri Şanlı Urfa' da kaçak elektrik kullanımı %70 in üzerinde. Kendilerine dindar diyen vatandaşın kaçak elektrikle kıldığı namaz, tuttuğu oruç helal mi, haram mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
açık