banner851

banner614

Dört Kata ikinci red!

Konaklama tesislerine üç katın üstüne çelik konstrüksiyon bir kat daha teklifi Belediye Meclisi’nde ikinci kez reddedildi.

banner619
Gündem 03.06.2008, 17:47
201
Dört Kata ikinci red!

Konaklama Tesislerine üç katın üstüne çelik konstrüksiyon bir kat yapılması ile ilgili, daha önce de Belediye Meclisi tarafından reddedilen teklifi yeniden meclis gündemine taşıyan Başkan Keleş, Meclis üyelerinin sıkı muhalefeti ile karşılaştı.                      

 

Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Haziran ayı birinci birleşiminde tekrar gündeme getirdiği 4 kat imar iznine 7 üye red, 6 üye ise kabul oyu verirken teklif oy çokluğu ile reddedildi.

 

Red oyu veren üyeler, ilimizdeki depremsellik gerçeği başta olmak üzere uygulamanın diğer yapılaşmalar açısından adaletsizlik yaratacağı ve emsal teşkil edebileceğine ilişkin itirazlarını dile getirdiler.Teklife en şiddetli muhalefeti, meclis üyelerinden İrfan Dursun gösterdi. İrfan Dursun, bir binada depremsellik ile ilgili çalışmaların temelden başlaması gerektiğini, bu teklifin suistimale açık olduğunu, bu nedenle reddedilmesi gerektiğini savundu.

 

Teklifin reddedilmesi ile birlikte dördüncü kat ile ilgili tartışmalar bir süreliğine ortadan kalkmış oldu.

 

Yorumlar (0)