banner851

banner614

DÖRT KOLDAN KARARLI MÜCADELE

banner619

Bağımlılık Yapıcı Maddeler ile Mücadele Kurulu Toplantısı’nın bu ayki birleşimi Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapıldı. Ülke genelinde olduğu gibi Düzce’nin de kanayan yarası olan madde kullanımının önüne geçmek amacıyla Düzce Valiliği’nin başlattığı mücadele seferberliğine ilişkin konuşan Vali Dağlı, “Yol alıyoruz, iyi durumdayız, mücadele devam edecek.” diye konuştu.

banner846
Gündem 20.04.2017, 11:17 20.04.2017, 14:14
1451
banner844

Düzce sokaklarından kökünü kazımak için güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlara imza attığı uyuşturucuya karşı toplumsal odaklı proje ve çalışmalar da devam ediyor. Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de uyuşturucu madde kullanımına bağlı olarak sokaklarda kendinden geçmiş vaziyette bulunan gençlere sık rastlanırken, bu gençleri kurtarmak ve zehir tacirlerinin pençesine yenilerinin düşmesini önlemek adına belirlenen yol haritası kapsamında ilgili kesimleri bilinçlendirici faaliyetler sürüyor.

Bu çalışmaların ele alındığı, Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından başlatılan “Bağımlılık Yapıcı Maddeler İle Mücadele Kurulu” Toplantıları’nın bu ay 4.’sü gerçekleştirildi. Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda yapılan ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın başkanlık ettiği toplantıda Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl jandarma Komutanı Yılmaz Özdemir ile ilgili kamu kurumlarının yetkilileri hazır bulundu.   

“Yol alıyoruz, iyi durumdayız, mücadele devam edecek”
Toplantı öncesinde basın açıklamasında bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi’nin 14. Fakültesi olan Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde bağımlılıktan kurtulma ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele ile ilgili verilecek hizmetlerin görüşüleceğini aktardı.

Vali Dağlı, “Üniversitemizin açmakta olduğu merkezle ilgili bugün biraz yoğunlaşacağız. İki hafta önce basın mensuplarımıza yönelik bir çalışma yapmıştık. Muhtarlarımıza yönelik eğitim çalışmamız da bitti. Faaliyetler eylem planımıza uygun bir şekilde yürüyor. Bugün yine bir gözden geçireceğiz. Ayrıca neler yapabiliriz, üniversitemizle kamu hastaneleri birliği genel sekreterliğimizin yapması gereken çalışmalarla ilgili biraz daha yoğunlaşacağız. Yol alıyoruz, iyi durumdayız, mücadele devam edecek.”

Yorumlar (5)
bezgin 4 yıl önce
bulvardaki atıl durumdaki otel inşaatında nöbet tutsunlar, 7x24 uyuşturucu partileri veriyorlar.
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
İSİMLERİ SAKLI KALACAK VE İFŞA OLMAYACAKLARI ŞEKİLDE İSTEKLİ AİLELERE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELENİN DOĞRU YOL VE YÖNTEMLERİ ÖĞRETİLMELİ;ÇOĞU AİLE ÇOCUĞUNA NASIL MÜDAHALE EDECEĞİNİ BİLMİYOR VE UTANCINDAN DURUMU SAKLIYOR.
Konuralp'li Gençlik 4 yıl önce
Sayın Valimiz Konuralp'te bir sosyal alan yok hem burada yaşayan gençler olarak hemde üniversitede eğitim alan gençler olarak Spor İl Müdürlüğü tarafından Konuralp'e bir Halısaha kazandırılmasını talep ediyoruz.Lütfen Bize önem veriniz!
duzceli 4 yıl önce
Tedavi ve islah merkezi kurulmali
okan 4 yıl önce
sayın valimiz düzce üniversitesi ile konuralp gökcülbaşı camii arası geceleri ışıklandırma yok diyecek kadar az. akşam öğrenciler için tehlike oluşturmaktadır. umarım sesimizi duyarsınız.