banner851

banner614

DÜZCE KOROSUNUN ŞEFİ OLDU

banner619

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği korosu kuruldu. Koro şefliğine ise TRT Ankara radyosu Türk Sanat Müziği sanatçısı Ayşe Taş getirildi. Daha önce de Düzce’ye geldiğini söyleyen Ayşe Taş Asar Deresi çay Bahçesinde Düze korosu ile ilgili bilgiler verdi.

banner846
Gündem 02.05.2012, 10:35
330
DÜZCE KOROSUNUN ŞEFİ OLDU
banner844

Vali Vasip Şahin’in talimatı ile Düzce Türk Sanat Müziği Korosu kuruldu. 10 saz sanatçısı 30 solistten oluşan koronun başına şef olarak TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği sanatçısı Ayşe Taş getirildi. 6 Nisan’da Düzce’de çalışmalara başlayan Taş, hızlı bir çalışma ile haziranın ortalarında konser verecek düzeye gelinebileceğini belirtirken, Düzce’de de konservatuar kurulması gerektiğini dile getirdi. Asar Deresi Çay Bahçesinin konuğu olan Taş, Düzce’ye daha önce iki kez geldiğini ve güzel bir şehir olduğunu vurgularken, “ Artık kalıcı geldim” diyerek kendisini Düzce’de ki TSM korosuna adadığını dile getirdi.

Taş,“Düzce’ye 2003 yılında ve 2005 yılında Konuralp Festivaline gelmiştim. Konserlere çıkmıştım. Düzce hakkında biraz bilgim var. Haydar Kuşçu hocamız bana Düzce valiliği tarafından bir koro kurulacağını söyledi ve benim başına geçmemi istedi. Bende bu teklifi kabul ettim. Kültür Turizm Müdürlüğünün Türk Sanat Müziği korosunu kurduk. Gençlerimiz gerçekten süper seslere sahip hepsini tek tek dinledim. 6 Nisan’dan beri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz yılda en az 2 konser yapabilecek kapasiteye gelmek istiyoruz. Türk Sanat Müziği yaz ve kış olmak üzere iki konser veriyor. Ama bahar aylarında da konser isterlerse tabiki yapabiliriz. Çalışmalarımız devam ediyor. Düzce’de Türk Sanat Müziğini en iyi yerlere getirmek tabi ki hedefim. Ama burada ilk istediğim bir konservatuar kurulmasıdır. Konservatuar kurulursa Türk Sanat Müziği Düzce’de gelişecektir. Eğer bize okullar bitmeden bir konser verin derlerse biz çalışmalarımızı hızlandırır ve konseri verebilecek düzeye gelebiliriz” dedi.

Yorumlar (0)