banner851

banner614

DÜZCE PROTOKOLÜNDEN 12 MART MESAJLARI

banner619

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle Düzce protokolü mesaj yayımladı.

banner846
Gündem 12.03.2020, 08:42 12.03.2020, 08:42
916
DÜZCE PROTOKOLÜNDEN 12 MART MESAJLARI
banner844

Düzce protokolü, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Dağlı, mesajında, İstiklal Marşı'nın tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi belge niteliğinde olduğunu belirtti.

İstiklal Marşı'nın bir milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu kaydeden Dağlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyorum ki Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak, ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı'mızı ilelebet muhafaza edecektir. İstiklal Marşı'mızın kabulünün yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum."

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN 12 MART MESAJI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kurtuluş mücadelesine yön veren, her satırında kuruluş ve kurtuluş içeren, milli duygu ve manevi değerlerimizin en güzel şekilde vücut bulmuş hali olan İstiklal Marşı’mız 12 Mart 1921 yılında TBMM’de büyük alkışlarla kabul edildi. Bu öyle bir Milli Marş’tır ki hem İstiklal Harbi yıllarında hem de bugün; sınır güvenliğimiz için yürüttüğümüz operasyonlarda yek vücut olmamıza en büyük etkenlerden biri olmuştur. Aziz Türk Milleti, yarınlarında da milli değerlerine bağlı, tarihin her döneminde olduğu gibi bağımsızlığına karşı tehlikelerle mücadelesine ödün vermeden devam edecektir. Bu vesile ile İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümünde başta Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere İstiklal mücadelemizde şehadete eren tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Rektörlük'ten mesaj 

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nün İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Mesajı ise şöyle: “Kurtuluş Savaşımıza güç vererek, tarihimizi, milli karakterimizi, onur mücadelemizi ve özgürlüğümüzü içinde barındıran İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde defalarca okunduktan sonra, ayakta alkışlanarak kabul edilmiştir.

Karakteriyle ve yaptığı özverili çalışmalarıyla milletimizin gönlünde taht kuran, Milli Şairimiz ve Büyük Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancı, milletimizin adalete, bağımsızlığına, dinine ve vatanına olan bağlılığını adeta haykırmaktadır. İstiklal Marşımız, geçmişten günümüze hür yaşayan Türk milletinin özgürlüğüne pranga vurulamayacağını da tüm gerçekliğiyle gözler önüne sermektedir.

Düzce Üniversitesi olarak, gururla okuduğumuz İstiklal Marşımızın ortaya koyduğu inanç ve kararlılığın, günümüzde de artarak devam etmesini diliyor; bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Yorumlar (1)
AZİZ 1 yıl önce
Neden Geçmiş Söz Konusu Olunca "AZİZ MİLLET" Oluyoruz.Neden Milli Değerlere Sahip Çıkmak Yoksulun Yegane Görevi? Günümüz Dünya Düzeninde "AZİZ MİLLET" Olabildik mi? Neslimiz ve Elitler Neden Geleceği İçin Batıyı Kendine Layık Görüyor? AZİZİM.
18°
kapalı