banner851

banner614

DÜZCE ROMANLAR DERNEĞİ’NDEN BAKAN SELÇUK’A ZİYARET

banner619

Düzce Roman Kültür Derneği Başkanı ve Türkiye Romanlar Konfederasyonu Kadın Kolları Başkanı Sibel Gün Çabuk, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u makamında ziyaret etti. Bakan Selçuk’a Düzce’nin yöresel ürünlerini takdim eden Çabuk, “Türkiye’deki Roman vatandaşlarımıza verdiğiniz her türlü destekten ötürü sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

banner846
Gündem 11.04.2021, 17:00 11.04.2021, 17:41
1155
banner844

Düzce’de, yaptığı başarılı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Düzce Romanlar Derneği Başkanı ve Roman Konfederasyonu Kadın Kolları Başkanı Sibel Gün Çabuk, Düzce’deki Romanların sorunları ile ilgili Ankara’da temaslarda bulundu.

Ankara temasları sırasında AK Parti İzmir Milletvekili ve Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar ile birlikte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u makamında ziyaret eden Çabuk, Bakan Selçuk’a Düzce’nin yöresel ürünlerini hediye etti.

Düzce’de yaşayan Romanlar ile ilgili Bakan Selçuk’a brifing veren Çabuk, “Biz Düzce Roman Kültür Derneği olarak, roman vatandaşlarımıza yönelik başta eğitim ve kültür olmak üzere bir çok konuda faaliyet yürütüyoruz. Düzce’de bulunan tüm Roman vatandaşlarımızın sorunları ile ilgileniyoruz. Özellikle sizlerin de destekleri ile kız çocuklarının okutulması için, Düzce’de yaptığımız çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

Bakan Selçuk ise, “Hükümet olarak üç temel politika üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlardan birincisi ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak. İkincisi, insan hak ve özgürlüklerinin daha ileri noktaya gelmesi. Üçüncüsü ise sosyal ve kültürel alanlarda gelişmeyi sağlamak ve ülkenin her köşesinde refah düzeyini yükseltmek. Bu çalışmaları yürütürken yönetim anlayışımızın her kademesinde eşitlik ve adalet ilkesini öne çıkarmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Milli ve manevi değerler üzerinden geliştirdikleri aile ve toplum politikalarıyla toplumun dinamizmini korumayı ve geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Selçuk, şöyle konuştu:

"Yurdumuzun dört bir köşesindeki tüm vatandaşlarımızı barış ve kardeşlik içinde yaşatmak için çalışıyoruz. Roman vatandaşlarımız da bu kültürün, medeniyetin ayrılmaz bir parçası. Dün de öyleydiler, bugün de öyleler, yarın da öyle olacaklar. Bundan sonraki her süreçte de bu net tavrımız devam edecek. Kıymetli sivil toplum kuruşlarımız ve milletvekillerimiz vesilesiyle Roman vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı illerde onlara kendimizi ifade etmeyi, birlik içinde hizmetlerimizi onlara götürmeyi sürdüreceğiz."

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)