banner851

banner614

DÜZCE SINIFTA KALDI!

banner619

CNBC-e Bussines Dergisi ekonomi servisinin hazırladığı araştırma, 6 ana başlık altında illerin yaşanabilirlik düzeylerini gözler önüne serdi. Verilere göre Düzce; 2015 yılında 43.sırada yer alırken komşu illerden genel kategoride yalnızca Sakarya’yı geride bıraktı. Acı ama gerçek bu sonuçla Düzce doğu illeriyle hemen hemen aynı sıralarda yer alarak sınıfta kaldı.

banner846
Gündem 26.09.2015, 14:35
3615
DÜZCE SINIFTA KALDI!
banner844
CNBC-e Business Dergisi tarafından 2008 yılından bu yana TÜİK verileri baz alınarak hazırlanan 'Türkiye'nin Yaşanabilir İller Araştırması' verileri Düzce’nin marka kent olma hayallerine gölge düşürür nitelikte. 2008 yılından başlayarak CNBC-e Ekonomi servisi tarafından 37 alt başlık esas alınarak hazırlanan araştırmada ülkemizin 81 ili 6 ana başlık açısından değerlendiriliyor.
TÜİK verilerinden yola çıkılarak yapılan çalışmada ele alınan ana başlıklar şunlar; Ekonomi, eğitim, sağlık, güvenlik, kent hayatı ve kültür sanat.
2015'te en yaşanabilir kentler arasında Düzce 81 il arasında genel kategoride 43'ncü sırada yer alırken Bolu 7'nci sırada yer aldı. Genel sıralamada 81 vilayet arasında 43. olan Düzce, ekonomide 65, eğitimde 42, sağlıkta 17, güvenlikte 44, kent hayatında 40 kültür sanatta ise 40. Sırada kendisine yer buldu. Düzce’ye komşu iller olan Bolu 7., Karabük 22., Kocaeli 26., Zonguldak 32. Sakarya ise 56.sıraya yerleşti.

CNBC-e Business Dergisi’nin söz konusu araştırması başta olmak üzere illerin gelişmişlik düzeylerinin ele alınıp incelendiği araştırmalarda Düzce'nin yanı başımızdaki Bolu gibi bırakın ilk 10'da yer almasını, ilk 40'a dahi giremiyor olması marka kent hayallerine gölge düşürüyor.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (12)
Ziya 6 yıl önce
İle olunca daha iyi gelişeceğimizi sandık. Tamamen geri kaldık. Bolu başını alıp gitmiş. Keşke Bolu dan hiç ayrılmasaydık.
Ali 6 yıl önce
bence sondan 10 il arasında olmalıydı, ne hastanesi var ne terminali, ne eğitimde başarısı ne kültürel sosyal alanları, ama Düzce halkı için anlaşılan o ki bunlara gerek yok, nefes almayı yaşamak sayan bir halk için çok bu istekler
metehan 6 yıl önce
bizim Düzceli de sıkıntı yok 3 de 3 yapar gene belediye başkanı gene aynı parti daha biz çok uzun zaman son sıralarda kalırız.
Çoban sinyalizasyonu 6 yıl önce
Önce bu önemli şeyleri düzeltin. Işıklar tanlış çalışıyor yata ılıkları vs. Öncü haber yap bunu da
Şamil Demirtaş 6 yıl önce
Düzce depremi olalı 16 YIL oldu. Nerede olduğumuzu anlamak için ağır hasarlı binalara, şehir içi trafiğine, şehirler arası otobüs terminaline ve eğitimdeki Türkiye sıralamamıza bakmak yeterli. Birileri bize torpil yapmış...
Düzceli 6 yıl önce
BELEDİYE BAŞKANI KELEŞ BİLE DÜZCEDEN KAÇIYOR HAFTA SONLARI HELE HİÇ YOK DENECEK KADAR,FİDANLIĞIN ORAYI SAKARYADAKİ PARK YAPARSA MİNNETTAR OLURUZ.
Metin 6 yıl önce
13 yıldır akp vekili çıkaran duzce mizin vekilleri sapkalarini önlerine koyup düşünmeli biz neyi yapmadik diye.eğer dusunmuyorlarsa, duzceli düşünmeli ben ne ettim kendime diye.
Yazıklar olsun....
Ankara 6 yıl önce
Ankaraliyim. Su bir gercek ankaranin mahallesi olamayacak yerler sehir olmus. sonuc boyle oluyor tabikide.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
parçalı bulutlu