banner614

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ YENİ SİSTEM GELİŞTİRDİ

banner619

Düzce Üniversitesi koronavirüs salgını sürecinde toplantı ve görüşmelerin online olarak yapılması nedeniyle “Video Konferans ve Birlikte Çalışma Sistemi” geliştirdi.

banner846
Gündem 15.04.2020, 16:30 15.04.2020, 15:42
5260
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ YENİ SİSTEM GELİŞTİRDİ
banner844

Düzce Üniversitesi; akademik ve idari personellerinin gerçekleştireceği video konferans, çevrimiçi toplantılar, paydaşlarla birlikte çalışma, öğrencilerle toplu görüşme gibi işlemler için bireysel olarak kullanılabilecek Video Konferans ve Birlikte Çalışma Sistemi geliştirerek kullanıma sundu.

Sistemde kullanıcıya özel oluşturulmuş odalar yer alıyor ve kullanıcılar yeni oda oluşturabiliyor. Oda içine girildikten sonra; kamera, sunum, doküman ve üzerinde birlikte çalışılabilecek tahta diğer katılımcılarla paylaşılabiliyor. Katılımcılara anket uygulanabiliyor. Sohbet kısmı kullanılarak genel veya özel mesaj yazılabiliyor. Video paylaşılabiliyor.

Sistem, yapılan görüşmeleri otomatik olarak kaydedebiliyor ve kayıttan izlemeyi aktif edebiliyor. Yapılan tüm görüşmeler, paylaşılan ekran görüntüleri ve dosyalar Düzce Üniversitesi sistem odasında yer alan sunucularda saklanıyor ve herhangi bir dış ortama gönderilmiyor. Sistem, Chrome, Firefox, Opera gibi web gözatıcıları üzerinde çalıştığı için kullanıcı bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından dışarıya veri de çıkmıyor.

Yorumlar (6)
Hasan 1 yıl önce
Her fırsatta reklam.Bunu söylemenin ne gereği var hepimizin yaptığı şey şu durumda.60 yaşında ki annem bile arkadaşları ile görüntülü dedikodu yapıyor.Biz demi reklam verelim.
Kemal 1 yıl önce
Yeni sistemmi geliştirdi bu kadar cahillik olmaz, Bigbluebutton açık kaynak kodlu, konferans sistemi, serverı olan ve bilgisayar bilsi olan herkes bu sistemi kurabilir. :)
Günay T. 1 yıl önce
Haberi doğru yapın yoksa komik kalmakts, bigbluebuton açık kaynak herkes kullanabilir arayüzü eklemek ile sistem yapmak çok farklı siteye girdiğimizde ilk oraya yönlendiriliyorsunuz....
Melek sarıoy 1 yıl önce
İyimiş
Hasan tüysüz 1 yıl önce
sayın bakan Suriye'de savaş var Bir ay öncesine kadar Suriye'den Şanlıurfa'ya arpa ithal ediliyordu Savaş durumunda ki bir ülkeden ithal buğday arpa Türkiye ithal etti durumun özeti bu açıklaması bu
Resul İnan 1 yıl önce
dünya da milyarlarca insanın kullandığı şey üniversite geliştirdi diye haberleştiriliyor pesss
16°
parçalı bulutlu