banner851

banner614

DÜZCE'YE 2 VEDA, 5 ATAMA

HSK kararnamesiyle 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti. Kararnameyle Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik'in Hakim eşi Şükran Şanlıer Çelik Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine getirildi.

banner619
Gündem 25.05.2021, 20:46 26.05.2021, 15:59
3385

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 3 bin 70 hakim ve savcıyı kapsayan Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesi'ni tamamladı. HSK'nin internet sitesinden yayımlanan kararnameye göre, adli yargıda 2 bin 582, idari yargıda ise 488 olmak üzere toplam 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.
Buna göre; Düzce Adliyesi'nde  görevli 1 hakim ve 1 savcı farklı illere atanırken, Düzce'ye 5 yeni atama yapıldı. 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Hüdaverdi Uçar, İstanbul Anadolu Hâkimi Seher Uçar, Kızıltepe Hakimi Cemile Türkay Cankat, Adıyaman Cumhuriyet Savcısı Özgür Aydoğdu ve Tomarza Cumhuriyet Savcısı Ömer Gündoğdu'nun yeni görev yeri Düzce oldu. Düzce Hâkimi Merve Özgül Kahta Hakimliği, Düzce Cumhuriyet Savcısı Serkan Baktemen ise Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı görevine getirildi.
Öte yandan yeni kararnameyle Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine Şükran Şanlıer Çelik atandı. Düzce hakimi iken Ağır Ceza Reisi olarak görevlendirilen Şanlıer Çelik, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik'in eşi.
Başsavcı Çelik, yeni kararnamede görev yerini korudu.

Yorumlar (2)
Adam 4 ay önce
evet akp nin savcıları hakimleri ne kadar yalakalık yaptılarsa o kadar güzel konumlu makamlara geldi hepsi bu. Ama devran dönmek üzere ramak kaldı
luizao 4 ay önce
Ne yapalim yani herkesin meslegi farkli