banner851

banner614

DÜZCE’DE ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILACAK

banner619

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ile bir araya geldiği toplantıda bu yıl Düzce’de en başlı sorunlar olarak öne çıkan beklentinin altındaki fındık fiyatları ve her yanı saran Amerikan Beyaz Kelebeği konularını dile getirerek, çalışma toplantısı yapılması amacıyla Bakan’ı Düzce’ye davet etti. Bakan Fakıbaba, daveti olumlu karşıladı.

banner846
Gündem 05.10.2017, 17:36 07.10.2017, 09:48
1678
banner844

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ve kadın milletvekillerinin katılımıyla bakanlıkta tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmaların ele alındığı ve sorunların irdelendiği bir toplantı düzenlendi. Toplantıda hazır bulunan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verdi.
Fiyattan yana yüz güldürmeyen fındık başta olmak üzere, Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadele, kanatlı üretimi, iyi tarım uygulamaları, termal seracılık ve jeotermal kaynaklı OSB gibi konuların gündeme getirildiği yaklaşık 2 saat süren toplantıda Düzceli çiftçilerin sorun ve ihtiyaçlarını anlattığını bildiren Keşir, tarım ile ilgili çalışma toplantısı yapılması ve konunun yerinde incelenmesi amacıyla Bakan Fakıbaba’yı Düzce’ye davet ettiğini belirtti.
“Düzceli üreticilerin sorunlarını, ihtiyaç ve taleplerini dile getirdik”
Keşir, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Eşref Fakıbaba’nın daveti üzerine gerçekleşen toplantıda, kadın vekiller ile beraber bakanımızla tarım ve hayvancılık gündemini değerlendirdik. Fındık başta olmak üzere Düzceli çiftçilerin ve üreticilerin sorunlarını, ihtiyaç ve taleplerini dile getirdik. Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadele, iyi tarım uygulamaları, fındıkta UTZ sertifikalandırma konusunu ile kanatlı üretimi ile diğer beklenti ve sorunlarımızı konuştuk.” dedi.
“STK’lar talebini Bakan beye doğrudan iletme fırsatı bulacak”
Düzceli üreticilerin, yaşadıkları sorunları her fırsatta dile getireceğini ifade eden Keşir, “Düzceli çiftçilerimizin talepleri bizler için çok kıymetli, tüm tarafların bir araya geleceği bir çalışma toplantısı için Bakan beyi Düzce’ye davet ettik ve Bakan bey davetimizi olumlu karşıladı. Sayın Bakan Düzce’ye geldiği takdirde bahsedilen konular yerinde incelenmiş olacak, vatandaşımız ve STK’lar talebini Bakan beye doğrudan iletme fırsatı bulacak.” şeklinde konuştu.

Haber;C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (10)
Düzce 4 yıl önce
Gelsin iki fındık toplasında görsün zorluğu
kudret 4 yıl önce
sayın keşir, ÇKS başvuruları yapamayan çiftçiler var. bunu da dile getirip ÇKS başvuruları uzatılsın. çiftçiler mağdur edilmesin. fındık konusuna gelince TMO fındığı çok irdeliyor. fiyatlar hiç olmazsa sizin dediğiniz gibi 12 TL olmalı.
A 4 yıl önce
Aman siz toplantı yapmayın siz bi araya toplanınca fındık fiyatı daha da çok aşşağı düşüyo
Hakkı 4 yıl önce
millet fındığı sattı kömür aldı dalgamı geçiyorsunuz? amerikan kelebeğine gelince düzce de bununla ilgili hiç bir işlem yapılmadı 97 yılından itibaren yılda 3 kez üreyen böcek zarar verince yenimi aklınıza geldi. 2019 'a bişey kalmadı.
nsm 4 yıl önce
ne icin? zaten zor nefes alan ciftcinin coktaaaaan satmak zorunda kaldiklari findiktan kiyida-kösede kalanini da mi birilerine peskes cekmek icin geliyor? hala bunlara bizi yönet diyenler utansin.
T. 4 yıl önce
Fındık mı kaldı?
Serhat 4 yıl önce
Hadi ya. Bulvarda spor sokakta merkez cami yanından çıkmayanlara öyle görünyor. Tek gelir
Yuri 4 yıl önce
Fındık bu bölgede kimsenin ana gelir kaynağı değil, fındık yetiştiren hiç kimse de çiftçi değil. Fındık bölge insanının senede 4 defa bahçeye gidip güzel paralar kazandığı bir yan gelir. Bu nedenle kimse fiyatlara ağlamasın!!!
Fatsali 4 yıl önce
Yaptım dayı senede 4 kere tarlaya gidiyoruz. 4 günde toplayıp geliyoruz. Tırpan 4 kişi 1 gün süruyo çuval işine ameleler bakıyor. 5 ton fındık topluyoruz. Allah bereket versin.
fatsalı 4 yıl önce
yeğenim ömründe hic fındık işi yaptınmı mesala en basiti cuval taşıdınmı veya tırban veya dal kesme harman işleri gibi vs vs yaptınmı hic ????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın