banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DE MESLEKİ EĞİTİMİN KALİTESİ ARTACAK

banner619

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Valilik Makam Toplantı Salonunda Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı arasında, mesleki eğitimin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve kalitesinin arttırılması için “Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Gündem 14.11.2019, 17:44 15.11.2019, 12:43
677
banner785

Ortak tema “Mesleki ve Teknik Eğitim”  olarak belirlendi
2019 yılı itibariyle, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, her yıl ajansların bölgesel önceliklerine ilişkin faaliyetleri ile birlikte bölgelerindeki paydaşlarla koordinasyon sağlayarak ülke sathında ölçülebilir etki oluşturacak şekilde aynı paydada faaliyet üretebilecekleri bir ortak tema belirleme ve buna yönelik usul esaslar oluşturma yönünde karar aldı. Bu çerçevede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2019 yılı kalkınma ajansları ortak teması  “Mesleki ve Teknik Eğitim”  olarak belirlendi. Bu tema belirlenirken Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın geçmiş dönem mesleki ve teknik eğitime ilişkin faaliyetleri ve ilgili Mali Destek Programı da referans olarak dikkate alındı.

Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği Protokolü imzalandı

2019 yılı temasını en etkin ve maksimum fayda sağlayacak şekilde uygulayabilmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında mesleki eğitim temalı çalışmaları koordinasyon halinde yürütmek üzere, Mesleki ve Teknik Eğitimde İş Birliği Protokolü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın himayelerinde imzalandı. Protokolün amacı, MEB 2023 Eğitim Vizyonu ve 2019 yılı Kalkınma Ajansları için belirlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama Çerçevesinde belirtilen mesleki eğitimin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve kalitesinin arttırılması hedeflerine katkı yapmak üzere Düzce sınırları içerisindeki tüm mesleki ve teknik eğitim paydaşları arasında farkındalık oluşturmak olarak açıklandı.Protokol Yürütme Kurulu oluşturuldu

Valilikten protokole ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Protokol kapsamında oluşturulan Protokol Yürütme Kurulu’nun yönetim ve denetiminde yapılacak faaliyetler; Protokol Yürütme Komisyonu’nun yapacağı bir plan kapsamında 2019/2020 eğitim ve öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu faaliyetlerle bölgemizde mesleki eğitimin tanıtılması ve cazibesinin artırılması hedeflenmiştir. Öğrencilere, velilere ve tüm mesleki eğitim paydaşlarına mesleki eğitimin kendilerine sağlayacağı olanaklar ve fırsatlar tanıtılacaktır. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının 2018 ve 2019 yıllarında İmalat Sanayiine Yönelik Meslek Eğitiminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Doğu Marmara Bölgesi’nde desteklenen proje sayısı 42’dir.”

Yorumlar (4)
Görüntü yetmiyor.. 2 1 yıl önce
Okul dükkanı olmus, kendini yenileme yok.teftiș yok, yazik devletin paralarina. Bu isler rotasyonsuz olmaz !!!! Ne yaparsan yap 10 yildan fazla ogretmeni okulda tutarsan egitimin icine eder. Farkli okulda sıkıyorsa yatsin.
Görüntü yetmiyor.. 1 yıl önce
Okullar gercektende teknolojik olarak cok iyi durumda, devletimiz fazlasiyla yapiyor. Ancak okullarda ogretmenler ellerinde sigara, yillarin verdigi bir rahavet çökmüş. Ayni okulda 20-30 yıl. Adamin dukkani olmus okul. Kendini yenilemeye...
Imzalayin durun 1 yıl önce
Ne yaptiniz? Yazik yazik, bu kadar kötü yaparsaniz size de yer kalmaz bu ülkede ve bunu hen makam sahibi hem de bir fert olarak yaparsaniz gün gelir kendi evinizde bile yer vermezler hemde kendi aileniz. Haberlerde cikarsiniz bizde izleriz.
esnaf 1 yıl önce
4+4+4 olunca okuldan 19 yaşında çıkılıyor nasıl yetişecekler asla meslek öğrenemzler. bu esnafı bitirmedir şuan 10 yıldır çırak yok hiç birdalda bulunmuyor. ne kuoför ne sanayi nede başka birdalda bu 4+4+4 bir an önce iptal edilmelidir
13°
açık