banner851

banner614

DÜZCE’DE SEYAHAT İZİN KURULU OLUŞTURULDU

banner619

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda otobüsle şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşların alması gereken “Seyahat İzin Belgesi” için Düzce’de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu.

banner846
Gündem 01.04.2020, 17:25 03.04.2020, 10:35
5346
DÜZCE’DE SEYAHAT İZİN KURULU OLUŞTURULDU
banner844

Düzce’den başka bir ile gitmek isteyen vatandaşlar artık “Seyahat İzin Kurulu”na başvuru yapabilecek.

Konuya ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanlığı’nın aldığı Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, Şehirler Arası Otobüs Yolcu Taşımacılığı ile ilgili genelgeye kapsamında şehirlerarası otobüs seferlerinin valilikler izni ile yapılabileceği anımsatılarak, Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında toplanan İl Olağanüstü Umumi Hıfsızsıhha Meclisi kararı ile “Seyahat İzin Kurulu” oluşturulduğu bildirildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Vatandaşlarımızın bulundukları illerde kalmaları esastır. Zaruri hallerde bir ilden başka bir ile gitmek isteyen vatandaşlarımızın seyahatleri izne bağlanmıştır. İlimizden başka bir ile gitmek isteyen vatandaşlarımız; “Seyahat İzin Kurulu”na, Alo 199 hattına ya da e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Koronavirüs (Covid-19) için alınan önlemleri uygulamak ve sosyal etkileşimi mümkün olduğunca azaltmak amacıyla vatandaşlarımızca yapılacak olan seyahat izin belgesi başvurularının Alo 199 hattından veya e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden gerçekleştirmesi önem arz etmektedir. Unutmayalım! Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.”

Yorumlar (3)
Hep Hava 1 yıl önce
Malesef, gündüz de ulaşılamıyor. Bir haber yaparken kurulun nerede kurulduğunu, nasıl başvurulacağını da yazsaydınız insanlara bir yararınız dokunurdu.
madur 1 yıl önce
gece bu kurula ulaşılamıyor, cenazesi olanlar acil yola çıkması gerekenler ne yapacak, bu konudaki maduriyet giderilmelidir
iyice sıktılar 1 yıl önce
her saat başı baykuş gibi anons yapan adamdan sıkıldık. durdurun şu anonsları
27°
parçalı bulutlu