banner851

banner955

Düzce'de son üç yılda 15 kişi intihar etti !

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü kayıtlarına göre Düzce ve ilçe merkezlerinde son 3 yıl içinde 15 kişinin intihar ederek hayatına son verdiği belirtiliyor.

Gündem 26.10.2008, 12:24
242
Düzce'de son üç yılda 15 kişi intihar etti !

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı sorunlardan bunalarak hayatına son veren bir gencin, gündeme taşıdığı intihar olayı , akıllara Düzce'de yaşanan ve kayıtlara geçen intihar vakalarını getirdi.

Bazıları ölümle sonuçlanan bazıları ise sadece teşebbüsle kalan intihar olaylarında Türkiye geneline bakıldığında veriler, Düzce'de çok da iç karartıcı bir tablo olmadığı görüntüsünü ortaya koyuyor. Toplumu üzen hatta tedirgin eden bu olaylarda yapılan araştırmalara göre, kişiler arası çatışma ve geçimsizlikler, aile içi baskılar, ekonomik ve psikolojik sorunlar etkili oluyor. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü verilerine göre İl merkezinde ve ilçe merkezlerindeki polis sorumluluk bölgesinde son 3 yıl içinde 15 kişi intihar ederek hayatına son verdi. 2005 yılında Düzce Merkezde 1 kişi yaşadığı sorunlar nedeni ile intihar etme yolunu seçerek canına kıyarken, 2006 yılında bu sayının 10 a çıktığı öğrenildi. Derin Psikolojik yaralar ile korku ve ümitsizliğin baş etken olduğu intihar olaylarında 2007 yılında bu sayının 1 olduğu tespit edildi. İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde ise 3 kişi yaşadığı sorunlar nedeni ile canına kıydı. Kimi kendisiyle, kimi ailesiyle, kimide çevresiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle hayatına son vermek isterken, geride acı ve cevapsız kalmış bir sürü soru bırakıyor. İki büyük Deprem felaketi yaşayan Düzce'de depremler sonrası insanların yaşamları ve ruhsal dengeleri değişikliğe uğrarken, maddi ve manevi sorunların üstesinden gelemeyen bir çok insanın psikolojileri altüst oldu. Sorunları ile mücadele edemeyerek hayatlarına son vermeyi isteyen bir çok insan intihara teşebbüs etti. Elde edilen bilgilere göre intihara teşbbüs ederek hastanelere kaldırılan bir çok insanın gençlerden oluştuğu tespit edildi. Henüz yaşamlarının baharında hangi nedenlerle canlarına kıymak istedikleri bilinmeyen ve bazende nedenlerin sır olarak kaldığı intihar olaylarında sonuç her zaman aynı olmadı.

banner844
Yorumlar (0)
19
açık