banner851

banner614

DÜZCELİ AK O GÜNLERİ ANLATTI

banner619

12 Eylül darbesinden bu yana 30 yıl geçti. Demokrasiye vurulan bu darbe binlerce insanda da derin yaralar açtı. İşte onlardan biri de Düzceli Arif Ak. Darbe olduğu dönemde Sakarya’da yaşayan Arif Ak o günlerde yaşadığı sıkıntıları TRT Haber kanalına anlattı.

banner846
Gündem 06.04.2012, 19:13
698
DÜZCELİ AK O GÜNLERİ ANLATTI
banner844

12 Eylül 1980 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbenin sorumlularının yargılanmalarına başlandı. Darbe ile birlikte bir çok insan büyük acılar yaşarken, 12 Eylül mağdurları da o günlerde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. 12 eylül mağdurlarından biri de Düzceli Arif Ak’dı. O günlerde Sakarya’da yaşayan Ak, yaşadığı sıkıntılı süreci TRT Habere anlattı. Ak, üyesi olduğu bir sivil toplum örgütünün terör örgütü sayılması nedeniyle tutuklandığını söyleyerek acı içinde o günleri anlatırken, gördüğü muamelelerin kendisini derinden yaraladığını ifade etti.

Ak, “ Bizi Sakarya’da tutukladılar. Bolu komando tugayına getirdiler. Sanki terör örgütü mensubuymuşuz gibi işkence yaptılar. Cezaevinde ayaklarımızdan astılar. Üye olduğumuz STK terör örgütü kapsamında sayıldı. Biz tabi reddettik bunu. 7 ay hücrede kaldık. En güzel yıllarım orda geçti. Cezaevine girdiğimde 6,5 aylık evliydim. Oradayken bir oğlum oldu.” Dedi. Diğer 12 Eylül mağdurları gibi Ak’ın da en büyük dileği sorumluların cezalarını bulması.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)