banner851

banner614

Düzceli Fındık Üreticisine müjdeli haber !

Dün Ankara’da Ak Parti Genel Merkezi’nde Başbakan’la görüşme fırsatı elden eden Düzce Milletvekilleri, Fındık konusunda Düzce’nin sıkıntılarını iletme şansını elde ettiler. Başbakan ise sıkıntıları giderin talimatı verdi.

banner619
Gündem 25.07.2009, 10:07
206
Düzceli Fındık Üreticisine müjdeli haber !

Dün Ankara’da Ak Parti Genel Merkezi’nde Başbakan’la görüşme fırsatı elden eden Düzce Milletvekilleri, Fındık konusunda Düzce’nin sıkıntılarını iletme şansını elde ettiler. Üç Milletvekilinin de adeta markaja aldığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekillerini dinledikten sonra Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker’e konunun çözümü için çalışma yapın diyerek talimat verdi. Düzce’deki Fındık üreticileri için büyük önem arzeden bu tarihi görüşme hakkında mikrofonlarımıza konuşan Ak Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, inşallah Düzceli Fındık üreticilerinin sıkıntılarını gidereceğiz dedi. Öncelikle Fındık’ta dönüm başına verilecek olan 150 TL desteğin fındığın satıldığı gün verilmesini istedik diyen Yakış, ayrıca 2001 yılında çıkan Bakanlar Kurulu Kararında Düzce Merkez ilçesi ve Kaynaşlı ismen zikredilmediği için bu bölgelerde büyük sıkıntı yaşanıyordu. Bu konuda sorunun giderilmesini istedik Yeniden bir düzenleme yapılacak ve Bakanlar Kurulunun onayına sunulacak. Neticeyi görmeden bayram yapmak istemem ama İnşallah sorun aşılacak dedi

Ak Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ise yapılan görüşmenin çok olumlu geçtiğini belirterek sıkıntıların giderileceğini söyledi ve Düzce için şimdiden Hayırlı uğurlu olsun dedi. Düzce Merkez , Kaynaşlı, Beyköy ve Boğaziçi Beldelerinin tekrardan fındık dikim alanı ilan edilmesi için yeni bir düzenleme yapılacağını belirten Kaşıkoğlu, düzenlemenin en kısa sürede çıkmasını bekliyoruz dedi.

Yorumlar (0)