banner615

banner614

banner701

DÜZCE’YE GELEN DOKTORLAR NEDEN KALICI OLMUYOR?

banner619

İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, teşkilat ve meclis üyeleri ile basın mensupları katıldı. Burada bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’de sağlık alanında yaşanan sıkıntıları sorduğu sorular üzerinden irdeleyerek, yetkililerden cevap istedi.

Gündem 06.11.2019, 14:16 06.11.2019, 16:37
1453
banner785

 İyi Parti Düzce Teşkilatı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerinde düzenlenen kahvaltıya İyi Parti Düzce İl Başkanı, Meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri katıldı. Kahvaltının ardından basın açıklaması yapan Başkan Er, Düzce’de ki sağlık sorunlarını sorduğu 28 soru ile dile getirerek, soruların konunun muhatapları tarafından cevaplanmasını istedi.
 
Sağlık hizmetlerinde 2000’li yılların başında yaşanan ilerlemeler yerini ciddi ve yapısal sorunlara bıraktığını belirten Başkan Er, sağlık alanında devrim söylemlerinden bugünlere gelindiğini ifade etti.
 
İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in yaptığı basın açıklamasında yetkililere yönelttiği bazı sorular şöyle:

Düzce’ye doktor neden gelmemekte veya gelen doktorlar neden kalıcı olmamaktadır ?

Üniversite ve devlet hastanelerinde personel sıkıntısı ve teknik sebeplerle kapanan veya kapanmasına ramak kalan bölümleriniz var mıdır ?

Sağlık İl Müdürünün, örneğin Üniversite Hastanesini denetleme yetkisi var mıdır ? 2019 yılında kaç kere denetimde bulunmuştur ?

Üniversite Hastanesinde acil kısmında doktorun olmadığı ve üniversite öğrencilerinin tüm iyi niyetleri ile sorunlara çare bulmaya çalıştığı herhangi bir dönem veya gün olmuş mudur ?

Hastanelerimizde uygulanan puantaj sistemi nedir ve personelin “bir kısmına” yüksek gelir yaratan diğer kısımlarında ise ciddi mağduriyetler oluşturan bu döner sermaye ve puantaj sistemi adil olarak çalışmakta mıdır ?

Yorumlar (16)
Aziziyeli 1 yıl önce
Belediye meclisinde soru sorun, Kahvaltıda soru sorun, kardeşim çözüm üretin çözüm. Soruları bizde sorabiliyoruz vatandaş olarak. Bu kadar kolaycı muhalefet olmaz.
Doktor 1 yıl önce
Her gelen bizim vergilerimizle çalışıyorsun bakmak zorundasın diye bağırıyor, biz yıllarca okuduk kendi emeğimizle geldik. Aylık 2500 lira vergi veriyorum, bana gelen hastaların çoğu o kadar vergi vermiyordur
Hatice Cican 1 yıl önce
Valla bizim halkımız doktorlara çok agresif davranıyor, hak ediyoruz. Kendimize çeki düzen vermemiz lazım
Kerim Kaya 2 1 yıl önce
İstifa eden doktorların şuan dilekçeleri uzatılıyormuş, YÖk de kadro vermemiş herhalde. Yakında Çocuk Acil kapanacakmış. Bu işe bi çözüm bulunmalı, üniversiteye çocuk doktoru gelmeli yoksa olanlarda gidecek
Kerim Kaya 1 yıl önce
Geçen çocuğumuzu Üniversite Çocuk Acile götürdük, hekimler istifa etmiş. Kalan hekimlere aşırı nöbet yazmışlar. Maksimum 7 gece nöbeti parası ödendiği halde zorunlu olarak 10 nöbet tutturuluyormuş.
Ender çakar 1 yıl önce
Gerçek ismim ile yorum yapıyorum ve yayınlamıyorsunuz. Habercilik anlayışınızı bir kez daha gördüm. Bana iftira atan şerefsiz ispat etsin.
cihat 1 yıl önce
ender in şekeri düşmüş galiba ,çikolata yerse kendine gelir,
Düzce Halkı 1 yıl önce
Düzce ili ve özellikle halkı hakkında yapılan bu hadsiz yorumlarınızı kınıyorum. Düzce halkı birçok medeniyetin beşiği dediğimiz halktan bile kültürlüdür. Ama sizin gibi insanlar ne yazık şehrin kültür yapısını düşürüyor. Kurumlarda sağlıklı çalışmadığınız gibi çalışanlara da engel oluyorsunuz. Beğenmeyen gitsin mana bulan durmasın.. Doktor ve öğretmenler Ağrı nın köylerinde keyifli bir şekilde öğretmenlik ve diğer meslekleri zor şartlarda yapıyor çünkü görev bilinçleri açık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu