banner851

banner955

DÜZDER'den yaşlılara kutlama mesajı

Kısa adı DÜZDER olan Düzce’yi Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası’ nı kutladı.

Gündem 23.03.2009, 14:47
219
DÜZDER'den yaşlılara kutlama mesajı

Yaşlılar Haftası kutlamaları devam ederken DÜZDER'de yaşlılar haftası nedeniyle yazılı açıklamalarda bulundu. DÜZDER adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aksan bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılar için hayatın kolaylaştırılması gerektiğine dikkat çekti ve “Kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Unutmayalım ki bir gün herkes yaşlanacaktır’’ dedi.

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılığın, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu belirten DÜZDER Başkanı Cemal Aksan açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi: ‘‘Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yaşlılarımıza sağlıklı uzun ömürler diler, saygılar sunarız.’’

Yorumlar (0)
28
kapalı