banner614

EGM’DEN TÜM İLLERE UYARI

banner619

PKK çaldığı arabaların tanınmaması için şimdi de plaka değiştirmeye başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ilin emniyet müdürlüklerine yazı göndererek birimleri PKK’nın yeni “plaka” taktiğine karşı uyardı.

banner846
Gündem 04.09.2015, 11:07
5861
EGM’DEN TÜM İLLERE UYARI
banner844
PKK militanları, aynı marka, model ve renkteki başka araçların plakalarını çalarak, eylemlerde kullanacakları araçlara takıyor. Örgüt bu sayede eylemlerde kullanacağı araçları güvenlik birimlerine fark ettirmeden eylem alanına kadar getiriyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ilin emniyet müdürlüklerine yazı göndererek birimleri PKK’nın yeni “plaka” taktiğine karşı uyardı. Çalınan plakaların listesinin de eklendiği yazıda, bu plakalarla PKK terör örgütünün bombalı eylem yapabileceği belirtildi.
PLAKA TARAMASI
Emniyet, uyarı kapsamında terör bölgesi olmayan illerdeki plaka hırsızlıklarını da bu kapsamda değerlendiriyor. Emniyet birimleri, genel müdürlüğün yazısı doğrultusunda şehir giriş çıkışlarında plaka tanıma sistemiyle çalıntı plakaları araştırıyor. Şüpheli araçlarda arama çalışması yapılıyor.(kaynak:habertürk)
Yorumlar (1)
EGM LUTFEN SESİMİZE KULAK 6 yıl önce
sevgili egm tekilatı sizlerden istirhamımız plakasız motorlar konusu 42 yaşındayım motorun plakası yok deprem öncesi aldım deprem sonrası motoru yatırdım ve il dışına çıktım dolayısıyla bayi kapanmış sizlerden bu konularla alakalı kolaylık bekliyoru
17°
kapalı