banner851

banner614

EHLİYET VE PASAPORTTA YENİ DÖNEM

banner619

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pasaport ve ehliyeti nüfus idaresinin vereceğini açıkladı.

banner846
Gündem 25.09.2017, 16:54 25.09.2017, 17:59
3718
banner844

Antalya’da katıldığı programda açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ehliyet ve pasaportu veren kurumun değiştiğini ifade etti.
Bürokratik işlemlerde zaman ve mekan tasarrufunu iyi yapılması gerektiğine işaret eden Soylu, hem vatandaşların fazla zaman tüketmeyeceklerini hem de kamu dairesindeki verimliği en üst noktaya çıkaracaklarını belirtti. Soylu, “Vatandaş bir parmak basınca devlet sana bir daha parmak bas demeyecek.” diye ifade etti.

Yeni çipli kartların dağıtımına ilişkin de konuşan Soylu, 1 milyon 100 bin adet kimliğin dağıtımı nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını dile getirerek, “Yedi günde bunu sağlıyoruz. Bunu bir gün daha aşağı düşüreceğiz. Şehir merkezleri içinde beş güne ineceğiz. Vatandaşımıza kaliteli ve hızlı hizmet vermek için mücadele ediyoruz.” dedi.


 

Yorumlar (4)
sami 4 yıl önce
3 ayda çıkar artık ehliyetler
watandaş 4 yıl önce
Nüfus cuzdanıyla ehliyeti tek kimlik kartında buluşturamıyoruz.ehliyeti sonradan alacakların bilgilerini neden aynı karta yükleyemiyoruz.neden cifte kart tasiyoruz.
çamköylü 4 yıl önce
kimliğimi değiştirdim ama bazı kurumlar hala eski kimliģi istiyorlar,bu nasıl iş,,,yeni kimlik ićin tam 2 ay bekledim şimdi 5 günde vereceklermiş keh,keh,keh..
Erhan 4 yıl önce
Parmagi basan devlet oluyo