banner851

banner614

ETKİN MÜCADELE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI!

Düzce’nin kabusu haline gelen Amerikan Beyaz Kelebeği ile etkin mücadele için düğmeye basan Düzce Valisi Zülkif Dağlı son haftalarda yalnızca bahçelere verdiği zararla sınırlı kalmayıp şehir merkezindeki evlere kadar ulaşan zararlı için en acilinden tedbir alacaklarını belirtti.

banner619
Gündem 14.09.2017, 12:32 14.09.2017, 15:32
1645

Düzce’de bu yaz mevsiminde vatandaşların en çok şikayet ettiğin konuların başında gelen Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısı ile mücadele için nihayet harekete geçildi. Vatandaşların bahçelerine verdiği zararla büyük ekonomik kayıplara neden olan zararlının evlere kadar ulaşarak vatandaşların günlük hayatlarını sürdüremez hale getirmesinin ardından halkın tepkilerine kayıtsız kalmayan Düzce Valisi Zülkif Dağlı soruna çözüm için valilikte önemli bir toplantı düzenledi.

Zararlının etkilerini ortadan kaldırmaya yönelik toplantıya Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük, Tarım İl Müdürü Harun Kabaoğlu ve diğer ilgili kesimler katıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Vali Dağlı, Amerikan Beyaz Kelebeği tehdidini ortadan kaldırmaya yönelik alınacak tedbirlere ilişkin kararları ilerleyen zamanlarda kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

Toplantı basına kapalı devam etti.

Haber:Y.SEVER

banner844
Yorumlar (24)
düzcelı 4 yıl önce
şu an için ilaçlama yapılsa bile boşa gider tarımcılara danışıp zamanında ilaçlama yapmak gerekirdi.
DÜZCELİ81 4 yıl önce
TARIM BAKANLIĞI UCAKLA TÜM DÜZCEYİ İLAÇLASA OLMAZMI.
ALAATTİN BAKIR 4 yıl önce
BAŞTAN SONA TEDBİR ALMALIYDIK ŞİMDİ HER YERDE VAR DAHADA ÇOK FINDIKLARDA YALNIZ ÖLÜRKEN YUMURTLUYOR NESLİNİN DEVAMİ İÇİN BUNDANDIR İLAÇLAMA ZAMANI İYİ SEÇİLMELİ TARIM MÜDÜRÜZDE ÖZ VERLİDİR DÜRÜST VEDE ÇLŞKN
remzi 4 yıl önce
Tırtılların verdiği zararı sağır sultan bile duydu,düzcenin yetkilileri daha yeni duydu,hayırlı sabahlar.Tırtıllar koltuklarının yanına gelince gördüler heralde.Düzceye yazık oldu yazık.
Bilir kişi 4 yıl önce
BU İLLETLE NE BELEDİYE NE TARIM İL NEDE BİR BAŞKASI BAŞA ÇIKAMAZ ORMANLARI DAHİ SARMIŞ SAKARYADAN BOLUYA KADAR YOGUN BİR POPİLASYON VAR BU İŞ BASİT İŞ DEĞİL BUNUNLA MÜCADELE EDİLEBİLMESİ İÇİN BÜYÜK BİR EKİP VE EKİPMANLAR KURULMASI LAZIM
Vatandaş 4 yıl önce
Zamanında tedbir almayan ve konuya ilgisiz
Kalan Tarım İl müdürüne soruşturma açılmalı.
Bosveren 4 yıl önce
Körelince.yokolurlarnasilsa
Vatandaş 4 yıl önce
Gümüşova ziraat odasının gerçekten mücadele verdiğini biliyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın