banner851

banner955

Ev ve İşyerleri Sular Altında Kaldı

Şiddetli sağnak yağışlar hayatı olumsuz yönde etkiledi. Dereler taştı, evlere, işyerlerine su bastı ve vatandaşlar çaresizlik içinde kaldı.

Gündem 08.06.2010, 11:31
112
Ev ve İşyerleri Sular Altında Kaldı

Yurt genelinde etkili olan ve bazı illerde okulların kapanmasına neden olan şiddetli sağnak yağışlar ilimizde de hayatı olumsuz yönde etkiledi.
Özellikle şehir merkezinin dört bir yanında yollar, işyerleri ve evler sular altında kaldı. Sürekli kazalara sebebiyet veren kalıcı konutlar bağlantı yolunda belediye ekiplerinin yolun orta refüjünde su kanalları açmaları ve su birikintisi olan bölgelere dubalarla işaretlemeler yapması nedeniyle bağlantı yolunda su birikintisi nedeniyle oluşan kazaların önüne geçilmiş oldu. Bazı yollarda ise halk kendince çözüm bulmak adına çuvallardan yollara setler oluşturmaya çalıştı. Şiddetli yağmurun en çok etkili olduğu Kaynaşlı, Üçköprü, Gümüşpınar ve Dereli Tütüncü bölgelerinde ev ve işyerleri sular altında kaldı. Tarlalarda biriken ve adeta göl haline dönüşen suların akması için belediye ekipleri bazı bölgelerde yolları kazarak suların akmasını sağladılar. Sular altında kalan evlere girmenin mümkün olmadığı ve bazı işyerlerinin içindeki su birikintisinin yarım metreye kadar ulaştığı bölgelerde büyük çaplı maddi hasarlar meydana geldiği görüldü. Gümüşpınar ve Dereli Tütüncü mahallelerinde bunlar yaşanırken şehir merkezinde de şiddetli yağmur nedeniyle oluşan göllerden yollarda yürümek adeta imkansız hale geldi. Yağmurlar nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlar yağmur su kanallarının yetersizliğinden şikayet ederek çözüm bulunmasını beklediklerini söylediler. Asar deresi ve Karaca deresinde de su taşkınları meydana gelirken Hamidiye mahallesi ile Körpeşler mahallesinin bağlantısını sağlayan köprünün altında toplanan ağaç ve dallar nedeniyle büyük bir tehlike atlatıldı ve belediye ekiplerinin geç saatlere kadar yaptıkları çalışma sonucunda dere yatağı temizlendi. Bir iki gün daha devam etmesi beklendiği öğrenilen şiddetli sağnak yağışlar nedeniyle vatandaşların çok dikkatli olması gerektiği bildirildi.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız